SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā 17

Vācijas deputāti aicina Šolcu piešķirt Ukrainai raķetes “Taurus”

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Lasīt citas ziņas

Vācijas Bundestāga deputāti, kas pārstāv visas trīs valdošas koalīcijas partijas, vērsušies ar vēstuli pie kanclera Olafa Šolca un aizsardzības ministra Borisa Pistoriusa, aicinot piešķirt Ukrainai tālas darbības raķetes “Taurus”.


Vēstuli parakstījuši brīvā demokrāte Marī-Agnese Štraka-Cimmermane, zaļo deputāts Antons Hofreiters un sociāldemokrāts Andreass Švarcs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Neilgi pirms Ukrainas starptautisko atbalstītāju Ramšteinas formāta kontaktgrupas sanāksmes deputāti uzsver nepieciešamību apliecināt Ukrainai tālākas saistības, atbalstot tās cīņu pret Krieviju.

“Ukrainai konkrēti nepieciešami spārnoto raķešu kompleksi “Taurus”, kas ir Bundesvēra bruņojumā, lai mērķtiecīgi vājinātu Krievijas militāro loģistiku,” teikts vēstulē.

Kā uzsver deputāti, Ukrainas valdības pārstāvji privātās sarunās solījuši, ka šīs raķetes tiks izmantotas tikai Ukrainas teritorijā.

“Mēs neredzam iemeslu šaubīties par šo solījumu,” rezumēja deputāti, piebilstot, ka Vācijai ir jāturpina pretgaisa aizsardzības līdzekļu, munīcijas, slimnīcu iekārtu un bruņu tehnikas, īpaši kaujas tanku un kājnieku kaujas mašīnu, piegādes.

“Svarīgi ir nodrošināt Ukrainas karaspēka noturību,” teikts vēstulē. “Tam cita starpā ir nepieciešamas jau piegādāto sistēmu rezerves daļas un atbalsts šo sistēmu remontam.”

Vācijas valdība pagaidām nav izšķīrusies par “Taurus” piegādēm Ukrainai.

Ukrainas uzbrukumā pie Eipatorijas iznīcināts Krievijas pretgaisa aizsardzības komplekss “Triumf”

Ukrainas Bruņoto spēku uzbrukumā pie Eipatorijas okupētajā Krimā ceturtdien iznīcināts Krievijas pretgaisa aizsardzības komplekss “Triumf”, paziņojis Ukrainas Bruņoto spēku virspavēlniecības stratēģiskās komunikācijas centrs.

“No rīta Ukrainas Bruņotie spēki deva triecienu ienaidnieka raķešu kompleksu “zeme – gaiss” atrašanās vietai pie Eipatorijas uz laiku okupētajā Krimā,” platformā “Telegram” vēsta stratēģiskās komunikācijas centrs, norādot, ka triecienā nodarīti zaudējumi 1,2 miljardu ASV dolāru vērtībā.

Reklāma
Reklāma

Savukārt avots Ukrainas Bruņotajos spēkos pastāstīja portālam “Ukrainska pravda”, ka vispirms Ukrainas droni devuši triecienu kompleksa “acīm” – radariem un antenām, bet pēc radaru staciju atslēgšanas Ukrainas Jūras spēku raidītas divas spārnotās raķetes “Neptun” trāpīja S-300/400 “Triumf” palaišanas kompleksiem.

Jau vēstīts, ka ceturtdienas rītā Eipatorijas iedzīvotāji sociālajos tīklos ziņoja, ka pilsētā lido droni un dzirdami spēcīgi sprādzieni.

Trešdien Ukrainas raķešu triecienā Sevastopoles kuģu remonta rūpnīcai tika nodarīti būtiski bojājumi Krievijas desantkuģim un zemūdenei, kas atradās remontā.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 270 970 karavīrus

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz ceturtdienas rītam sasnieguši 270 970 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 620 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma pagājušā gada 24.februārī Krievija zaudējusi 4599 tankus, 8810 bruņutransportierus, 5944 lielgabalus, 769 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 517 zenītartilērijas iekārtas, 315 lidmašīnas, 316 helikopterus, 4697 bezpilota lidaparātus, 1455 spārnotās raķetes, 20 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 8458 automobiļus un autocisternas, kā arī 889 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.