Ekonomika
Darbs un nauda

VIDEO. Latvijas Bankas diskusija par risinājumiem nabadzības un nevienlīdzības mazināšanai6


Latvijas banka.
Latvijas banka.
Foto: Krists Sprukts/LETA

Latvijas Banka diskusija par risinājumiem, kā Latvijā mazināt nabadzību un nevienlīdzību – “Ar valsts budžeta svirām pret nabadzību un nevienlīdzību”, aģentūra LETA pavēstīja Latvijas Bankā.

Ekspertu saruna notika Latvijas Bankas “Zelta zālē” K.Valdemāra ielā 1B, Rīgā.

Ekspertu sarunā ar nozares speciālistiem, Eiropas un Latvijas līmeņa politikas lēmējiem tika meklēti efektīvākie politikas instrumenti, kā risināt Latvijā aktuālu problēmu – augsto nabadzības līmeni un būtisko nevienlīdzību sabiedrībā.

Saistītie raksti

Ekspertu sarunas sākumā Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste sniedza ievadprezentāciju, kurā iezīmēja aktuālo situāciju Latvijā nabadzības un nevienlīdzības jomā, salīdzinās Latvijas rādītājus ar citu Eiropas valstu sniegumu, analizēs dažādu politikas instrumentu efektivitāti.

Pēc tam Latvijas Bankas padomes locekļa Mārtiņa Kazāka vadītā ekspertu diskusijā tika meklēti risinājumi, kā Latvijā mazināt nabadzību un nevienlīdzību. Diskusijā piedalījās Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Alliks, sociālās politikas analītiķe Ruta Zilvere un Eiropas Komisijas Ekonomikas un finanšu lietu ģenerāldirektorāta ekonomikas analītiķis Ingars Zustrups.

LA.lv