Ekonomika
Bizness

Tikai pirms pāris mēnešiem dibināts uzņēmums ar Kazahstānas kapitālu Rēzeknes pašvaldības telpās veidos vakuuma mēģeņu un mikromēģeņu ražotni0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Panthermedia/Scanpix

Kazahstānas pilsonim piederošs uzņēmums SIA “Ecopharm Europe”, kas dibināts vien novembrī, dažus mēnešus pirms telpu izsoles, Rēzeknes pašvaldības piederošajās telpās plāno izveidot vakuuma mēģeņu un mikromēģeņu ražotni, noskaidroja aģentūra LETA.

Parakstīts nomas līgums

Pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Kārlis Pozņakovs aģentūru LETA informēja, ka šonedēļ ar “Ecopharm Europe” parakstīts līgums par nomas tiesībām ēkas Atbrīvošanas alejā 155a pirmā korpusa otrajā un trešajā stāvā.

Nomas tiesību izsolē uzņēmums bijis vienīgais pretendents, un ieguva nomas tiesības par 640 un 404 eiro mēnesī attiecīgi par ēkas otro un trešo stāvu, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Savukārt pašvaldības Attīstības pārvaldes vadītāja vietnieks Imants Mekša skaidroja, ka uzņēmums abos stāvos plāno izveidot vakuuma mēģeņu un mikromēģeņu ražošanas rūpnīcu ēkas.

30 jaunas darbavietas

Vakuuma mēģenes ir vienreizlietojamas sterilas ierīces venozo asiņu ņemšanai un uzglabāšanai. Vakuuma mēģenes ir sterilas vienreizlietojamas divpusējās adatas, adatas turētāja un mēģenes komplekss, kas tiek izgatavotas no plastmasas, kuras tiks izgatavotas Kazahstānā, savukārt Rēzeknē jau tiks veikta komplektēšana – vakuuma radīšana mēģenē un dažādu reaģentu pievienošana, marķēšana un iepakošana, kā arī sterilizēšana.

Kopā uzņēmums plāno radīt 30 jaunas darba vietas un veikt ap 500 000 eiro ilgtermiņa ieguldījumus tehnoloģiskajās iekārtās trīs gadu laikā.

“Firmas.lv” dati liecina, ka “Ecopharm Europe” dibināts 2019.gada 6.novembrī. Savukārt telpu nomas izsole notikusi šīs nedēļas sākumā.

Pozņakovs apgalvoja, ka izsoles process un darbs pie potenciālo uzņēmēju meklējumiem nav viegls.

Izvēlējās tieši Rēzekni

Pēc viņa teiktā, ēka atrādīta vairākiem interesentiem, informācija par izsoli sūtīta masu medijiem, arī Rēzeknes Speciālā ekonomiskā zona (SEZ) pēc pieprasījumiem ir sūtījusi un piedāvājusi ēku investoriem. Pirmā nomas tiesību izsole rudenī nenotika, un šogad rīkota atkārtoti.

Izsoles uzvarētāja pārstāvji rudenī jau viesojušies Rēzeknē un apsekojuši ēku kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvjiem. Rēzekne nebija vienīgā pilsēta, kuru apmeklēja Kazahstānas uzņēmēju delegācija.

Tāpēc Pozņakovs pauda prieku, ka tieši Rēzekne un SEZ iespējas mudināja uzņēmējus izvēlēties tieši Rēzekne.

Pēc pašvaldības pārstāvja teiktā, tas, ka uzņēmums ir dibināts tikai novembrī, pašvaldībai bažas nerada, jo “Ecopharm” jau darbojas Kazahstānā, tam ir pieredze, savukārt Latvijā reģistrēts uzņēmums “pavērs jaunas iespējas gan saražotās preces noieta tirgum, gan pilsētas iedzīvotājiem”.

Uzziņa:

Ražotāja mājaslapā publiskotā informācija liecina, ka “Ecopharm” ražotne, ko vada Muslims Talasovs, specializējas medicīnisko izstrādājumu ražošanā. Uzņēmuma produktu klāstā ir speciāls apģērbs, fitotēja, aptieciņas, adatas, mēģenes un citas preces.

Savukārt Latvijā uzņēmumu dibinājis Nurmahans Talasovs. “Ecopharm Europe” pamatkapitāls ir 2800 eiro.

Jau ziņots, ka ēkas izsole veikta, īstenojot projektu “Degradēto teritoriju atjaunošana, izveidojot biroja telpu un ražošanai paredzēto publisko infrastruktūru”. Projekta īstenošanā ieguldīti 1,6 miljoni eiro.

Ēkas otrā stāva kopējā platība ir teju 789 kvadrātmetri, kas sastāv no atvērtā tipa biroja telpas, balkona, ģērbtuvēm ar dušām, tualetes, apkopes inventāra telpām, ventilācijas iekārtu telpas, elektrosadales, gaiteņa un kāpņu telpām.

Saistītie raksti

Savukārt trešā stāva platība ir 573 kvadrātmetri, un tajā ir atvērtā tipa biroja telpas ar ģērbtuvēm ar dušu, tualetes, apkopes inventāra, ventilācijas iekārtu telpām, elektrosadales telpas, gaiteņa un kāpņu telpām.

Objekts pieslēgts pilsētas centrālajām ūdensapgādes, kanalizācijas, lietus ūdens novadīšanas, siltumapgādes sistēmām. Otrais stāvs tiek kurināts ar tērauda paneļu radiatoriem. Ventilācijas sistēmu gaisa apstrādes agregātiem gaisa sildīšanai pēc rotācijas rekuperatoriem paredzēti ūdens kaloriferi. Telpās ir arī elektroenerģijas pieslēgums.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ekonomika
Tirdzniecības centrā “Origo” durvis vērs jaunais “Fissman” trauku veikals
17 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Viesnīcu asociācija: Viesnīcu numuriņu rezervēšana pagaidām notiek švaki
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
Tehnoloģiju jaunuzņēmums “Giraffe360” turpina strauju izaugsmi un paplašinās Liepājā
1 diena

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Kretīns viņu nosauca par pērtiķi ugunskurā!” Streips atklāti par rasismu Latvijā un ASV 4
3 stundas
IR
Ilmārs Randers
Latvijā
“Esmu grāmatvede, veterinārārste, agronome un ģimenes pavāre!” Kā “dzīve atgriežas sliedēs” Madonas un Rēzeknes pusē
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Jaunietis “kunga prātā” nesavalda auto un “noslauka” mašīnu, kurā gadu vecs bērns
2 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Daļai ir “aizgājis ciet širmis”, bet diez vai asiņainas bildes palīdzēs
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Polittehnoloģisks gājiens: cik ēstiska ir skolu direktoru piedalīšanās politiskajā aģitācijā? 2
7 stundas