Timrots par uzņēmējdarbību Latvijā: “Jo tu mazāks pintiķis esi, jo tu trakāk grimsti tā birokrātiskā sloga dēļ…” 78

“Mēs visi saprotam – ja neattīstīsim uzņēmējdarbību, tas tausaimniecības uzrāviens vienkārši nebūs,” tā TV24 raidījumā “Preses klubs” uzsvēra Biznesa augstskolas “Turība” Komercdarbības katedras vadītāja un profesore Rosita Zvirgzdiņa, diskutējot par aktualitātēm Latvijas ekonomikā, tostarp uzņēmējdarbības veicināšanu.

Reklāma
Reklāma
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 3
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Profesore Zvirgzdiņa norādīja, ka arī saviem studentiem augstskolā “Turība” stāstot, ka mums Latvijā ir jāattīsta uzņēmējdarbība, lai mums būtu tas uzrāviens un lai tālāk mēs redzam arī to vīziju valsts attīstībai. “Lai sasniedzam to mērķi, uz kuru mēs ejam,” viņa piebilda.

Zvirgzdiņa TV24 raidījumā pauda, ka jauniešiem būtu vairāk jāstāsta par uzņēmējdarbību, nevis “mudināt braukt viņus kaut kur projām labākos meklējumos”. “Jāstāsta, ka šeit mums ir jāattīsta uzņēmējdarbība, ka mums šeit ir vajadzīgs radīt darbavietas, ka tad arī maksājam nodokļus un tālāk būs budžets aizpildīts, un viss pārējais. Stāstīt par to ne tikai vidusskolā, bet varbūt jau pamatskolas klasēs un tālāk virzīt vairāk uz to uzņēmējdarbību,” pauda profesore.

CITI ŠOBRĪD LASA

Diskusijā iesaistījās prducents un režisors Pauls Timrots, papildinot profesores Zvirgzdiņas sacīto, ka mums Latvijā tādai mazajai uzņēmējdarbībai sākumposmā nav “nekādu labu priekšnoteikumu”.

“Tev vismazākajai maizes ceptuvītei ir tāds pats jurists un grāmatvedis vajadzīgs kā lielai fabrikai. Un tu vienkārši grimsti! Varētu būt vienkārši noteikumi, ka tu līdz kaut kādiem simtiem tūkstošiem maksā vienu skaidru nodokli. Viss, kas tev ir, – līgums, konts, skaidrs! Bet pie mums ir tā – jo tu mazāks pintiķis esi, jo tu trakāk grimsti tā birokrātiskā sloga dēļ! Un kamēr mēs to neatrisinām, pat var nemudināt tos cilvēkus darīt! Viņi strādās lielā fabrikā vai nesāks neko,” tā atmetot ar roku teica Timrots TV24 raidījumā “Preses klubs”.

Biznesa augstskolas “Turība” Komercdarbības katedras vadītāja un profesore Zvirgzdiņa, turpinot komentēt par uzņēmējdarbību Latvijā, aicināja valdību “atmosties”. Viņa uzsvēra: “Atmostaties vienreiz no šī miega, kurā jūs guliet! Darām kaut ko! Speram soli pretim tiem jaunajiem, kuri tikko uzsāk!”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.