Latvijā
Politika

Trim pašvaldībām plāno piešķirt naudu par palīdzības sniegšanu bēgļiem6


Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs Pierīgā, Muceniekos. Arhīva foto, 2017.
Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs Pierīgā, Muceniekos. Arhīva foto, 2017.
Foto – LETA/Paula Čurkste

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) kompensācijās par palīdzības sniegšanu bēgļiem trim pašvaldībām kopumā plāno piešķirt 13 336 eiro, liecina Ministru kabineta otrdien, 24.jūlijā, gaidāmās sēdes dienas kārtība.

VARAM skaidro, ka, balstoties uz Ministru kabineta protokollēmumu, pašvaldībām kompensējami faktiskie izdevumi, kas radušies, sniedzot finansiālo un materiālo palīdzību bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu par laika periodu no 2016.gada 1.janvāra.

Izdevumi kompensējami par divu gadu periodu no personas ar alternatīvo statusu vai bēgļa statusa iegūšanas brīža. Nepilngadīgiem bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu bez pavadības faktiskie izdevumi kompensējami līdz viņu 24 gadu vecumam.

Ministrijai dokumentus par faktiskajiem izdevumiem 2017.gadā iesniegušas trīs pašvaldības.

Pamatojoties uz Jelgavas pilsētas pašvaldības iesniegto informāciju, 2017.gadā pašvaldība bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu sedza braukšanas e-karšu iegādi, to papildināšanu, transporta izdevumus, skolēna un pirmsskolas izglītības iestādes ēdināšanas izdevumus, kā arī izmaksāja dzīvokļa un ārkārtas pabalstus 618 eiro apmērā.

Jūrmalas pilsētas Labklājības pārvalde šīm personām izmaksāja pabalstus garantētā minimālā ienākumu līmeņa nodrošināšanai, pabalstu izglītības ieguves atbalstam, veselības aprūpes pabalstus un dzīvokļa pabalstus 2581 eiro apmērā.

Saistītie raksti

Savukārt Rīgas pašvaldība izmaksājusi pabalstus izglītības ieguves atbalstam, pabalstus garantētā minimālā ienākumu līmeņa nodrošināšanai, dzīvokļa pabalstus, kā arī sniegusi dienas centru un patversmes pakalpojumus par kopējo summu 10 137 eiro apmērā.

Minētās summas pašvaldībām plānots atlīdzināt no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem.” Jautājumu par finansējuma piešķiršanu plānots skatīt 24.jūlijā gaidāmajā Ministru kabineta sēdē.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Atceļ lēmumu par atbalstu dabasgāzes termināļa būvniecībai Skultes ostā 2
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 krīzei mazinoties, ar robežu atvēršanu Latvijai steigties nevajadzētu 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ušakovs pārsūdzēs tiesas spriedumu
4 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Lieldienu laikā ciemošanās ir aizliegta 2
2 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Parādījušās šaubas, vai Rīgas domes vēlēšanas vispār varētu notikt arī rudenī
46 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Konkursu par finansējumu Covid-19 skarto mediju atbalstam varētu izsludināt jau rīt 1
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī vislielākais Covid-19 inficēto skaita pieaugums Rīgā 2
3 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
No liela ieguvuma reģionam līdz lielai bēdai saulkrastiešiem. Kā vērtēt atcelto atbalstu “Skulte LNG terminal” projektam?
11 minūtes