Volodomirs Zelenskis
Volodomirs Zelenskis
Foto. EPA/SERGEY DOLZHENKO

Zelenskis piekrīt: Kārtējās vēlēšanas varētu sarīkot arī karalaikā, ja Rietumi maksās. “Es neņemšu naudu no ieročiem!” 113

Ukrainas prezidents Volodimirs Zeļenskis svētdien, 2023. gada 27. augustā, atzina, ka vēlēšanas patiesi varētu notikt 2024. gadā, ja rietumvalstis palīdzētu segt izmaksas, raksta aģentūra Reuters.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Lasīt citas ziņas

Ukrainas, atbildot uz ASV senatora aicinājumiem izsludināt vēlēšanas 2024.gadā, sacīja, ka balsošana varētu notikt arī kara laikā, ja partneri sadalīs izmaksas, likumdevēji to apstiprinās un visi nonāks līdz vēlēšanu urnām.

Pašlaik Ukrainā vēlēšanas nav iespējamas, ņemot vērā karastāvokli, – šis statuss jāpagarina ik pēc 90 dienām,

CITI ŠOBRĪD LASA
nākamais termiņš beigsies 15. novembrī. Tas būs pēc parastā parlamenta vēlēšanu datuma oktobrī, bet pirms prezidenta vēlēšanām, kas bija paredzētas 2024. gada martā.

Augstākie Amerikas likumdevēji apmeklēja Kijivu 23. augustā, tostarp senators Lindsijs Greiems, kurš slavēja Kijivas cīņu pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, taču sacīja, ka valstij ir jāparāda, ka tā ir arī savādāka, ne tikai karojoša, noorganizējot vēlēšanas kara laikā.

Zelenskis televīzijas intervijā ar Natāliju Moseičuku, kanāla 1+1 vadītāju, sacīja, ka ir pārrunājis šo jautājumu ar Greiemu, tostarp jautājumu par finansējumu un nepieciešamību mainīt likumu. “Es ļoti ātri sniedzu Lindsijam ļoti vienkāršu atbildi,” viņš teica. “Viņš bija ļoti apmierināts ar to. Ja vien mūsu likumdevēji ir gatavi to darīt.”

Zelenskis atklāja, ka vēlēšanu rīkošana miera laikā izmaksāja 5 miljardus grivnu (135 miljonus dolāru). “Es nezinu, cik daudz vajag kara laikā,”

viņš teica. “Tāpēc es viņiemm teicu, ja ASV un Eiropa sniegs finansiālu atbalstu, tad..”

Viņš piebilda: “Es neņemšu naudu no ieročiem un nedošu vēlēšanām. Un tas ir noteikts likumā.”

Zelenskis sacīja, ka teicis Greiemam, ka vēlēšanu novērotājiem būs jādodas uz ierakumiem. “Es viņam teicu: jums un man vajadzētu nosūtīt novērotājus uz fronti, lai mums un visai pasaulei būtu likumīgas vēlēšanas.”

“Šodien karavīri aizstāv šo demokrātiju un nedot viņiem iespēju balsot kara dēļ — tas ir negodīgi. Es biju pret vēlēšanām tikai tāpēc.”

Zelenskis sacīja, ka

Ukrainai būtu nepieciešama arī palīdzība, lai miljoniem cilvēku ārzemēs, īpaši no Eiropas Savienības, nodrošinātu papildu balsošanas iespējas.

“Ir izeja,” viņš teica. “Es esmu tam gatavs.”

Republikānis Greiems žurnālistiem instruktāžas laikā bunkurā ar kolēģiem senatoriem Ričardu Blūmentālu un Elizabeti Vorenu, abiem demokrātiem, sacīja, ka viņa vēstījums Zelenskim būtu, ka viņi cīnīsies, lai saglabātu ieroču plūsmu, “lai jūs varētu uzvarēt karā, ko mēs arī varam, jo nevaram atļauties zaudēt.”

Greiems piebilda: “Bet es viņam teicu arī to: jums ir jādara divas lietas vienlaikus. Mums Ukrainā ir vajadzīgas vēlēšanas nākamgad.

Es vēlos, lai šajā valstī būtu brīvas un godīgas vēlēšanas, pat ja tā ir karastāvoklī.”

Zelenskis apmeklē fronti pie Bahmutas
Līdz karam par Zelenski biju diezgan skeptisks
Zelenskis apmeklē Buču

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.