“Sistēma vienkārši netika galā!” VID ģenerāldirektore skaidro, kāpēc EDS brīžiem nedarbojas kā nākas 35

TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” tika apspriests jautājums, kāpēc pēdējās dienās bija vērojami Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas (EDS) sistēmas darbības traucējumi un, vai šāda situācija var atkārtoties?

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

“EDS ir tikai “lodziņš”, pa kuru jūs ienākat iešā pasaulē, kurā ir desmitiem dažādu sistēmu. Šajā gadījumā tas traucējums bija nodokļu informācijas sistēmā, kas ir izveidota 1999.gadā. Mēģināsim atcerēties, cik daudz transakciju bija tajos laikos – tas bija salīdzinoši mazāk, un šai sistēmai pienācis brīdis tikt nomainītai. Šajā mūsu modernizācijas plānā tas ir iekšā – palēnām tiek ņemtas ārā dažādas atskaites un pārliktas uz jauno sistēmu, bet to nav iespējams tā uzreiz izdarīt: es atnāku, visu pārnesam!” tā raidījumā skaidroja VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Jaunzeme vēl pastāstīja: “Šajā gadījumā, jā, bija trīs nesaistīti notikumi, kas izsauca šo traucējumu – precīzāk, sistēma vienkārši netika galā! Mēs šobrīd apzināmies, ka esam darījuši visu, lai tā izturētu līdz nomaiņai. Bet ir skaidrs, ka tai naudai, uz ko mēs šajā budžetā ceram, ir jābūt, jo tas process ir neatliekami jāizdara, tur vairs nav variantu.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.