Foto: Paula Čurkste/LETA
Foto: Paula Čurkste/LETA
Viktors Valainis.

Ministrs: Mūsu pašu iedzīvotāji varētu vairāk izvēlēties vietējā ražotāja medikamentus 85

Šobrīd, runājot par farmācijas nozari, tās pamatelementi Latvijā ir “Olainfarm” un “Gridex”. Šie uzņēmumi ir ļoti nozīmīgi spēlētāji ne tikai Latvijā, bet arī starptautiski, un mums būtu jādomā kā palīdzēt šiem uzņēmumiem vēl vairāk eksportēt, jo produkti, kas tiek ražoti un veidoti ir ar ļoti augstu pievienoto vērtību. Šādu uzskatu TV24 raidījumam “Dr. Apinis” pauda Viktors Valainis, ekonomikas ministrs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Ļoti augsti apmaksātas darba vietas, kas palīdz attīstīties ne tikai darba spēka attīstībā, bet arī izglītībai, visai zinātnes infrastruktūrai, to tvērums ir ļoti plašs. Abi uzņēmumi aktīvi izmanto valsts atbalsta programmas, kas palīdz attīstieties un startē dažādas iniciatīvās.

“Bet tas, kur es redzu neizmantotu potenciālu, ir mūsu pašu iedzīvotāji, viņi varētu, pērkot medikamentus skatīties, lai tie ir vietējā ražotāja, jo, salīdzinot vietējo zāļu īpatsvaru tirgū, ko mēs paši saražojam, tas ir ārkārtīgi zems un tur ir milzīgs potenciāls, kur augt,” norāda ministrs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mēs visi saprotam to, ka ir ļoti labi pirkt mūsu pašu tomātus un gurķus, tikpat labi ir apzināties to, ka arī zāles, kas tiek ražotas šeit, ir ļoti augstas kvalitātes un būtu labi arī zāļu tirgū izvēlēties vietējo ražotāju un, tādējādi palīdzot, vietējiem ražotājiem attīstieties.

Vietējo zāļu ražotāju īpatsvars tirgū ir ap 5-6% un, ja mēs paskatāmies citās valstīs, kur ir līdzīgi šādi spēcīgi ražotāji, tur tas var sasniegt 40 – 50% no zāļu īpatsvara konkrētajā tirgū.
Ja mēs uzliktu mērķi, katru gadu kāpināt šo īpatsvaru, lai pa 5% nāk klāt, tas būtiski palīdzētu šiem uzņēmumiem kļūt vēl konkurēt spējīgākiem, un daudz spēcīgāk darboties arī eksporta tirgos.

Mums ir daudz kopīgu izaicinājumu, kurus kopā jādomā, kā mēs risinām, norāda Valainis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.