Ukraiņiem ļoti vajadzīga arī dzija. “Neviens, arī maziņš darbiņš, nav velts!” 11

Ukrainai tiek veikti dažādi ziedojumi – pārtika, sadzīves preces, apģērbs, medikamenti, dažāda veida tehnika. Ļoti ne tikai dažādu gabarītu auto, bet arī ir skūteri un citi mazāki un vieglāki pārvietošanās līdzekļi. Elmārs Pļaviņš, NBS Vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos, TV24 raidījumam “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” atklāja, ka Ukrainā akūti nepieciešama arī dzija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā 10
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

“Ja kāds dzird un redz – šobrīd aktuāla lieta ukraiņiem ir dzija! Ja ir iespēja, ja ir krājumi, tad to var ziedot man,” saka Pļaviņš, stāstot, ka ukraiņu sievietes ir viņu uzrunājušas: “Ja jūs mums iedosiet dziju, tad mēs pa vakariem karavīriem adīsim zeķes.”

Periodiski ilgāku laiku daudzviet Latvijā jau notikušas akcijas par vilnas zeķu ziedošanu Ukrainas karavīriem. Pļaviņš stāsta, ka pēc visās zeķu ziedojumu nodošanas reizēm, atsauksmes nākušas ļoti priecīgas un pozitīvas, jo ierakumos tieši vilnas zeķes ir ļoti svarīgas. Pēc slapjām, aukstām, nosalušām kājām karavīriem būtiskas ir tieši vilnas zeķes, ko pārvilkt, uzskata Pļaviņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tas vien, ka no Latvijas kāds adījis, ieadījis mīlestību zeķēs – tas ir liels paldies, jo neviens, arī maziņš darbiņš, nav velts. Jebkura maza lieta ir svarīga. Piemēram, ir karavīri, kas par savu naudu nopirkuši ekipējumu sev, bet beigās to noziedo ukraiņiem, jo viss iet pēc pieprasījuma,” ziedošanas koordināciju skaidro Pļaviņš.

Adījumu akcijas "Ukrainas atbalstam" ziedotie rokdarbi

Akcijas “Adījumi Ukrainas atbalstam” iniciatori šonedēļ pateicās Latvijas rokdarbniecēm par milzīgo atbalstu, ziedojot savus adījumus Ukrainas aizstāvjiem! Trešās akcijas ietvaros no 2023.gada 6.februāra līdz 17.martam Latvijas iedzīvotāji saziedojuši un Latvijas Pasta nodaļās nodevuši 9600 kilogramu dažādu adījumu. Kā sarēķinājušas akcijas rīkotājas no biedrības “Mēs Iecavai”, tas līdzinās 96 000 pāru zeķu. Ziedotos adījumus biedrība Tavi draugi tālāk nogādā Ukrainas karavīriem, mierīgajiem iedzīvotājiem un kara bēgļiem.

Akcijas organizatori – biedrības Mēs Iecavai un Tavi draugi – un Latvijas Pasts izsaka vislielāko pateicību atsaucīgajām Latvijas rokdarbniecēm un visiem, kas iesaistījās adījumu ziedošanā.

“Dažāda veida palīdzības aktivitātēs Ukrainas iedzīvotājiem, bēgļiem un civiliedzīvotājiem Latvijas Pasts iesaistās jau no kara paša sākuma. Arī mēs gluži tāpat kā lielākā daļa Latvijas sabiedrības ceram uz drīzu Ukrainas uzvaru, tomēr tas nepalīdz Ukrainai. Palīdz tikai reāls, taustāms atbalsts, ko mēs kā uzņēmums un visi kopā kā sabiedrība varam sniegt karā ierautajai tautai un tās brīvības aizstāvjiem. Tādēļ patiesi liels prieks par mūsu – Latvijas – cilvēku nesavtību un nepārejošo vēlmi palīdzēt. Turpināsim šādi kopā līdz Ukrainas uzvarai!” aicina Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.