Laukos
Gaļa un zivis

Uzņēmuma “Korkalns” ar ĀCM slimo mājas cūku likvidēšanu plānots pabeigt šonedēļ0

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Uzņēmuma “Korkalns” ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM) slimo mājas cūku likvidēšanu plānots pabeigt šonedēļ, aģentūrai LETA pastāstīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Anna Joffe.

Ar ĀCM skarto mājas cūku novietņu dzīvnieku likvidēšana noritot pēc plāna. Zemnieku saimniecības “Kalna dzenīši” cūku likvidācija tika pabeigta šā gada 20.jūlijā, bet šonedēļ plānots pabeigt cūku likvidāciju uzņēmumā “Korkalns”.

Pēc Joffes teiktā, epidemioloģiskā izmeklēšana ĀCM skartajās novietnēs turpinās un iegūtā informācija tiek vērtēta.

“Latvijā ĀCM meža cūku populācijā ir un līdz ar to ir arī dabā. Ceļu, kā tieši vīruss iekļuva mājas cūku novietnēs, veterinārajiem ekspertiem ne vienmēr izdodas precīzi noskaidrot,” viņa atzina.

LETA jau ziņoja, ka 17.jūlijā apstiprināti ĀCM uzliesmojumi mājas cūkām Skrundas novada Rudbāržu pagasta mājas cūku novietnēs ar kopumā 11 500 mājas cūkām, tostarp ĀCM konstatēts uzņēmuma “Korkalns” un zemnieku saimniecības “Kalna dzenīši” novietnēs.

Uzņēmuma “Korkalns” valdes loceklis Jānis Podnieks aģentūrai LETA norādīja, – tā kā patlaban notiek izmeklēšana, viņš no jebkādiem komentāriem par notikušo atteiksies, uzsverot, ka situāciju varēs komentēt pēc epidemioloģiskās izmeklēšanas beigām.

Arī zemnieku saimniecības “Kalna dzenīši” pārstāve Linda Dreibote atteicās sniegt plašākus komentārus, kā varētu būt dzīvnieku notikusi inficēšanās.

Saistītie raksti

Tāpat vēstīts, ka šogad pirmais ĀCM gadījums mājas cūkām tika konstatēts 6.jūlijā Kuldīgas novada Gudenieku pagastā, kur piemājas saimniecībā bija 31 cūka.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.