Ekonomika
Īpašums

Uzzini kas tevi nākamgad sagaida! Portālā “Kadastrs.lv” pieejamas prognozētās kadastrālās vērtības 2021.gadam0

Foto: “Valsts nekustamie īpašumi”

Valsts zemes dienesta (VZD) datu publicēšanas un e-pakalpojumu portālā “Kadastrs.lv” no šodienas ir pieejamas prognozētās kadastrālās vērtības 2021.gadam, aģentūra LETA uzzināja VZD.

Tās aprēķinātas visiem Kadastra informācijas sistēmā reģistrētajiem nekustamajiem īpašumiem, tai skaitā dzīvokļu īpašumiem, un to sastāvā esošajiem kadastra objektiem – zemes vienībām, zemes vienību daļām, būvēm un telpu grupām.

Saskaņā ar Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma pārejas noteikumiem, 2021.gadā, tāpat kā 2016., 2017., 2018. un 2019.gadā, kadastrālo vērtību aprēķinam izmanto šobrīd spēkā esošo kadastrālo vērtību bāzi. Tāpēc nākamajā gadā kadastrālās vērtības pamatā nemainīsies.

Izmaiņas kadastrālajās vērtībās iespējamas, ja pēc 2020.gada 1.jūnija tiks veiktas izmaiņas Kadastra informācijas sistēmā reģistrētajos objekta datos, piemēram, mainīta būves platība, reģistrēti jauni zemes vienības apgrūtinājumi un tamlīdzīgi.

Saistītie raksti

Kadastrālā vērtība var mainīties arī lauku zemēm, kuru datus Kadastra informācijas sistēmā reģistrē, pamatojoties uz informāciju, kas tiek saņemta no Valsts meža dienesta par meža zemes saimnieciskās darbības ierobežojumiem un mežaudzes vērtību uz 2021.gada 1.janvāri.

Portālā “Kadastrs.lv” publicētās prognozētās kadastrālās vērtības un prognozētie vērtību zonējumi, kas saskan ar patlaban spēkā esošajiem zonējumiem, būs pieejami līdz 2020.gada 31.decembrim.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Latvijā
“Tikai 2021. gada nogalē – dažus mēnešus pirms kadastrālo vērtību stāšanās spēkā – sabiedrībā uzzinās, kāds nodoklis viņus sagaida!” Saruna ar Tieslietu ministru Bordānu
Intervija 3 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Blaknes un bailes no vakcīnas. Putins spēlē “krievu ruleti” ar visiem pasaules iedzīvotājiem?
2 stundas
HM
HARALDS MATULIS
Kultūra
Atbalsts radošajiem Covid laikā: Lielais jautājums ir, kas notiks ar valsts budžetu 2021. gadā
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Protesti Baltkrievijā: pēc aizturēšanas miris 25 gadus jauns vīrietis un lielāko mediju žurnālisti iesniedz atlūgumus 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Arhibīskaps Stankevičs atklāj, kāpēc nevarēs klātienē piedalīties Aglonas svētkos
59 minūtes