Vai bezpajumtnieku problēma Rīgā kļūst plašāka? “Arī šī ir brīvība izvēlēties,” skaidro Linda Ozola 37

Vai bezpajumtnieku problēma Rīgā kļūst plašāka vai tā tomēr ir tādos pat ietvaros, kā līdz šim? “Tā ir ļoti sezonāla problēma, un katru sezonu atkārtojas viens un tas pats,” tā uz jautājumu intervijā TV24 raidījumā “Ziņu top” atbildēja Rīgas domes (RD) priekšsēdētāja vietniece (“Kods Rīgai”) Linda Ozola, turpinot plašāk komentēt bepajumtnieku problēmu Rīgā.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Lasīt citas ziņas

Ziemā bezpajumtnieku pieprasījums pēc Rīgas patversmes pakalpojumiem pieaug, vasarā – krītas. “Šobrīd nav nekādas kritiskas izmaiņas ārpus normas, salīdzinot ar citiem gadiem,” norādīja Ozola. Viņa arī labi novērtēja Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) darbu ar bezpajumtniekiem. “Policija dara savu darbu ļoti atbildīgi, un man viņiem nav īsti, ko pārmest,” atzina viņa.

“Tas, ka mums šie cilvēki ir nepatīkami, jo viņi ir asociāli kaut vai ar savu izskatu, ir taisnība. Es tiešām šos jautājumus esmu pārrunājusi ar mūsu ekspertiem pašvaldībā, un man arī norāda uz to, ka arī tiesībsargam ir viedoklis par cilvēka brīvībām. Nekur nav teikts, es tagad ironizēju, ka cilvēkam ir pienākums mazgāties vai staigāt tīrās drēbēs! Tas ir asociāli, tas ir neērti, tas ir nepatīkami, bet arī šī ir brīvība izvēlēties. Un mums kā publiskā sektora pārstāvjiem nav iespēju viņus piespiest to darīt,” komentēja Ozola TV24 raidījumā “Ziņu top”.

CITI ŠOBRĪD LASA

RD priekšsēdētāja vietniece intervijā uzsvēra, ka RPP pārstāvis vienmēr reaģē, ja uz ielas redz bezaplīdzīgā stāvoklī guļošu bezpajumtnieku. “Pašvaldības policija reaģē, un viņš nonāk patversmē. Bet fakts vien, ka viņi pulcējas nav pārkāpums pats par sevi. Tās fiziskās policijas patruļas mēs nodrošinām pietiekoši lielā apmērā arī Rīgas centrā un īpaši tajās vietās, kur pulcējas viņi. Mums ir patversme Gaiziņa ielā netālu no Centrāltirgus,” atgādināja Ozola.

Ozola vēl informēja, ka Rīgas pilsētai perspektīvā esot plāni veidot “tādu lielāku pakalpojumu centru”, kur tad strādātu arī ar šo mērķa grupu – bezpajumtniekiem. “Tas būs ārpus centra, bet tā ir tāda vairāku gadu iecere vēl uz priekšu,” sacīja RD priekšsēdētāja vietniece Ozola TV24 raidījumā “Ziņu top”, apspriežot bezpajumtnieku problēmu galvaspilsētā Rīgā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.