Bezpajumtnieki Vācijā.
Bezpajumtnieki Vācijā.
Foto: AFP/SCANPIX

Vācijā samilzusi bezpajumtnieku problēma. Kāpēc vairāki simti tūkstoši cilvēku palikuši bez mājokļa? 44

Vācijā ir ievērojami pieaudzis bezpajumtnieku skaits, liecina jaunākie aprēķini.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

2022.gada 30.jūnijā Vācijā bija 447 000 bezpajumtnieku, norādīts aplēsē, kuru otrdien publiskoja Federālā bezpajumtnieku atbalsta apvienība (BAGW) Berlīnē.

Šis skaitlis ir gandrīz divas reizes lielāks nekā 2021.gadā, kad Vācijā bez pajumtes bija 268 000 cilvēku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Apvienība saista šo pieaugumu ar dažādiem faktoriem, tostarp bēgļu skaita pieaugumu, sevišķi no Ukrainas, kuriem nav mājokļa. Bez pajumtes esošo Vācijas pilsoņu skaits pieaudzis par 5%, bet ārvalstu pilsoņu bezpajumtnieku skaits palielinājies par 118%.

Iemesli tam, kāpēc cilvēkiem nav pajumtes, ir dažādi. Ārvalstu pilsoņiem bezpajumtniekiem lielākoties nekad nav bijis mājoklis Vācijā.

Vācijas pilsoņu bezpajumtnieku vairākums – 57% – zaudējuši mājokli izlikšanas dēļ. Citi svarīgi faktori bija īres un enerģijas parādi (21%), konflikti dzīves vidē (20%), kopdzīves izbeigšana vai laulības šķiršana (16%).

BAGW rīkotājdirektore Verēna Rozenke brīdināja, ka inflācija, palielinātas izmaksas un augoša īres maksa rada spiedienu uz zemu ienākumu mājsaimniecībām, un “tas noved pie [enerģijas] nabadzības, īres parādiem, un bezpajumtniecības”.

Starp sevišķi neaizsargātām grupām ir zemu ienākumu vientuļo cilvēku mājsaimniecības, vientuļie vecāki un precēti daudzbērnu pāri.

BAGW aprēķinos ietverti gan tie bezpajumtnieki, kas dzīvo uz ielas, gan tie, kas dzīvo patversmēs vai pagaidām apmetušies pie draugiem vai tuviniekiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.