Krievi noliek ziedus teroraktā bojāgājušajiem

Vai Maskavas teroraktā aizdomās turamos sūtīs sodīt uz Baltkrieviju? Tur nav atcelts nāvessods 35

Pēc traģiskā terora akta Maskavas  Crocus City Hall Krievijā raisās diskusijas par nāvessoda atjaunošanu. Uzbrukuma rezultātā gāja bojā 140 cilvēki un vairāk nekā 500 tika ievainoti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Putins brīdina NATO dalībvalstis Eiropā nespēlēties ar uguni 58
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
Lasīt citas ziņas

Pašlaik Krievijas konstitūcija nāvessodu definē kā “ārkārtēju pasākumu”, kas kopš 1993. gada ir apturēts ar moratoriju. Tomēr daži politiķi, tostarp Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs un valdošās partijas “Vienotā Krievija” priekšsēdētājs Vladimirs Vasiļjevs, ierosina atjaunot šo sodu, vēsta “DW”.

Viens no piedāvātajiem risinājumiem ir aizdomās turamos teroristus pārvest uz Baltkrieviju, kur joprojām pastāv nāvessods. Baltkrievijas Cilvēktiesību juristu asociācijas vadītāja Marija Koļesova-Gudiļina uzskata, ka šāda iespēja ir maz ticama, jo Krievija visticamāk nevēlēsies zaudēt kontroli pār tiesvedību, un Baltkrievijai nav mehānisma krimināllietu pārsūtīšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turklāt Baltkrievija varētu pieprasīt aizdomās turamo izdošanu, bet Krievija, būdama ratificējusi Kišiņevas konvenciju, nevar izdot personas, kurām draud nāvessods. Ja Baltkrievija pieprasītu izdošanu, tai būtu jāgarantē, ka apsūdzētajiem tiks piespriests tikai mūža ieslodzījums.

Vēl viens arguments pret teroristu pārvešanu uz Baltkrieviju ir tas, ka Krievijā būtu jāizbeidz tiesvedība pret viņiem, kas, ņemot vērā lietas nopietnību, ir maz ticams.

Kopumā nāvessoda atjaunošanas jautājums Krievijā ir sarežģīts un pretrunīgs. Lai gan daļa sabiedrības to atbalsta, kā atriebību par teroraktu, citi uzskata, ka tas ir nehumāns un neatrisinās terorisma problēmu. Lēmums par nāvessoda atjaunošanu būs jāpieņem Krievijas parlamentam, ņemot vērā sabiedrības viedokli un juridiskos aspektus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.