Pasažieris “Rīgas satiksmes” transportlīdzeklī.
Pasažieris “Rīgas satiksmes” transportlīdzeklī.
Foto. LETA © Evija Trifanova

Vai Rīgā iespējams Francijas variants, ka cilvēkiem būtu jāuzmanās no nevēlamiem, asinskāriem līdzbraucējiem – blaktīm? 49

Kamēr Francijā aktuālākā problēma joprojām ir asinssūcēji – blaktis, kas savairojušās ne tikai sabiedriskajā transportā, bet pat kinoteātros, arī Latvijā problēmu ar parazītkukaiņiem netrūkst. Tiesa gan, ne tik globālos mērogos, kā Eifeļa torņa dzimtenē.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

Uzņēmums “Rīgas satiksme” ik nedēļu autobusos, tramvajos un citos pilsētas transportos pārvadā vismaz 2 000 000 pasažieru. Kur daudz cilvēku, tur arī mazie, skrejošie “kaimiņi”. Viens no šī gada skaļākajiem, publiski izskanējušiem skandāliem saistībā ar kukaiņiem sabiedriskajā transportā bija skatāms jūlijā, TV3 raidījumā “Bez Tabu”.

Rīdziniece Eva kādā darba dienas rītā bija ar sabiedrisko transportu – 2.autobusu – devusies no Vecmīlgrāvja, Atlantijas ielas pieturas uz centra pusi savās darīšanās. Taču jau pēc ceļā pavadītām 30 minūtēm pasažiere sajutusi, ka kaut kas par viņu rāpo.

CITI ŠOBRĪD LASA

Eva pamanījusi, ka pa viņu rāpo mazi kukaiņi. Acumirklī sieviete esot piecēlusies no savas sēdvietas un redzējusi, ka šie kukaiņi ir apsēduši “Rīgas satiksmes” autobusa aizmugurējos trīs krēslus. “Trīs sēdekļi bija pilni ar utīm… Situācija ļoti nepatīkama,” raidījumam teica Eva. Viņa pēc tam konstatējusi, ka apģērbs bijis pilns ar drēbju utīm, tāpēc steigusies mājās to likvidēt.

Ir skaidrs, ka šī problēma vēl vairāk aktualizēsies, iestājoties aukstākiem laika apstākļiem, kad Rīgas sabiedrisko transportu pārņems bezpajumtnieku kolonijas, kas šādā veidā cenšas nenosalt. Līdz ar šiem ļaudīm nereti par pasažieriem kļūst dažādu veidu kukaiņi.

Uzņēmuma “Rīgas satiksme” Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane ar portāla LA.LV starpniecību gan pasažierus mierina, ka dažādu parazītkukaiņu un to atstāto pēcnācēju dzīves ilgums galvaspilsētas sabiedriskajā transportā nav ilgs.

““Rīgas satiksmes” sabiedriskais transports tiek tīrīts katru dienu, tiek veikta tā mazgāšana un pieturstieņu tīrīšana, kā arī citu virsmu tīrīšana. Tāpat regulāri tiek veikta transporta līdzekļa padziļināta tīrīšana, kas sevī ietver, gan krēslu tīrīšanu, gan dezinfekciju un dezinsekciju (apstrādi pret dažādiem parazītiem). Gadījumos, ja tiek saņemta informācija no pasažieriem, ka salonā ir manīti parazīti, taču šādi gadījumi ir reti, transporta līdzeklis tiek noņemts no maršruta un tiek veikta dezinsekcija un padziļinātā mazgāšana.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.