Foto: Edijs Pālens/LETA

Vairāk sastrēgumu, ilgāk jābrauc… Iedzīvotāji parakstās un lūdz Rīgas domei saglabāt 40.autobusa maršrutu 1

Vēršoties pret ieceri aizstāt 40.autobusa maršrutu ar atšķirīgu 4.trolejbusa maršrutu, Rīgas domē iesniegta iniciatīva ar vairāk nekā 150 parakstiem, aģentūru LETA iniciatīvas grupas “40.autobuss” vārdā informēja Ilona Beierbaha.

“Mana maigā sirds to neizturēja, piekritu – lai ved šurp.” Vecmāmiņas – audžumammas stāsts
ST priekšsēdētāja: Beidzot pēc vairāk nekā 20 gadiem valsts uzzināja, kāds ir iztikas minimums
Kāpēc Latvijā ražoto medikamentu klāstā joprojām dominē padomju laikā radītās zāles? Sarunā atklāj LZA prezidents Ivars Kalviņš 1
Lasīt citas ziņas

Viņa skaidroja, ka 12.decembrī tika izplatīta ziņa, ka no 2020.gada 2.janvāra “ātrais un ierastais” 40.autobusa maršruts tikšot aizstāts ar “lēnu un līkumojošu” trolejbusa maršrutu, kuram piešķirts 4.numurs. Atšķirībā no 40.autobusa, kurš šķērsoja Mūkusalas apli pa Salu tiltu, 4.trolejbusa maršrutu ir paredzēts virzīt tieši pa Mūkusalas apli.

“Plānotais 4.trolejbusa maršruts ne tikai palielinās satiksmes sastrēgumus šajā transporta mezglā, bet arī būtiski pagarinās laiku, ko ikkatrs pasažieris, kas brauc no Ziepniekkalna, pavadīs ceļā,” uzsvēra iniciatīvas pārstāve.

CITI ŠOBRĪD LASA
Viņa atzīmēja, ka plānotais ceļā pavadāmais laiks no Ziepniekkalna līdz centram pēc Ziepniekkalna iedzīvotāju aplēsēm varētu pagarināties par 15-30 minūtēm atkarībā no diennakts laika.

Rīgas domē norādīja, ka plānotais 4.trolejbusa brauciens it kā kļūšot ilgāks tikai par divām līdz sešām minūtēm, tomēr iniciatīvas grupa “40.autobuss” šos skaitļus neuztver kā ticamus, jo “absurdie skaitļi” jau norādot, ka aprēķini, visticamāk, neesot izdarīti.

Tāpat iedzīvotāju sašutumu izraisījis apstāklis, ka lēmums par ļoti būtiskām izmaiņām sabiedriskā transporta maršrutā pieņemts bez sabiedriskās apspriešanas un realizēts lielā steigā – no izziņošanas brīža 12.decembrī līdz izpildes brīdim 2.janvārī ir tikai desmit darba dienas.

Beierbaha norādīja, ka tik īss laiks starp Rīgas domes paziņojumu un šī lēmuma izpildi principā nedod iespēju to apstrīdēt likumā noteiktā kārtībā.

“Situāciju vēl vairāk sarežģīja apstāklis, ka Rīgas pašvaldības portālā iedzīvotāji tika informēti par izmaiņām sabiedriskā transporta maršrutā, bet nekur nebija atrodama informācija par to, kurš šo lēmumu ir pieņēmis un kāda ir tā apstrīdēšanas kārtība,” uzsvēra iniciatīvas pārstāve.

Tāpēc tika sākta parakstu vākšanas kampaņa, lai informētu Rīgas domes priekšsēdētāju Oļegu Burovu (GKR), Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētāju Vadimu Faļkovu (S) un SIA “Rīgas satiksme” kapitāla daļu turētāju, Rīgas pilsētas priekšsēdētāja vietnieku Druvi Kleinu par saviem iebildumiem un pieprasītu saglabāt 40.autobusa maršrutu tādu, kāds tas ir 2019.gadā.

Beierbaha stāstīja, ka pirmajā parakstu vākšanas dienā tika savākti vairāk nekā 150 paraksti, kuri 23.decembrī tika iesniegti Rīgas domei.

Viņa uzsvēra, ka laikā no 22.decembra līdz 26.decembrim tika savākti vairāk nekā 1300 paraksti, kuri tiek apkopoti un tiks iesniegti Rīgas domē, pieprasot 40.autobusa maršruta saglabāšanu bez izmaiņām.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis apliecināja, ka domē saņemti iniciatīvas grupas savāktie paraksti un Kleins esot uzdevis “Rīgas satiksmei” sniegt skaidrojumu par ieguvumiem, mainot esošo maršrutu.

LA.LV Aptauja

Vai Rīgas domei jāsaglabā pašreizējais 40.autobusa maršruts?

  • Jā, obligāti jāsaglabā!
  • Nē, var aizstāt ar 4.trolejbusu.
  • Nebraucu šajā maršrutā.
  • Braucu tikai ar auto.
  • Grūti komentēt.
  • Skaidrs, ka sastrēgumi Mūkusalas apļa rajonā līdz ar to būs vairāk, ja tur kursēs vēl 4.trolejbuss.

Kā ziņots, no 2020.gada 2.janvāra Rīgā 40.autobusa maršrutu “Jugla-Ziepniekkalns” aizstās jauns 4.trolejbusa maršruts, aģentūru LETA informēja SIA “Rīgas satiksmes” pārstāve Baiba Bartaševiča.

Tāpat no 2.janvāra 3., 12. un 15.maršruta trolejbusos būs nelielas izmaiņas kustības sarakstā darba dienām un 19.trolejbusa maršrutā būs jauns kustības saraksts darbdienām un brīvdienām.

Lēmums par 40.autobusa maršruta “Jugla-Ziepniekkalns” aizstāšanu ar jaunu 4.trolejbusa maršrutu pieņemts, jo tādējādi pilsētas centra daļā tiks samazināts gaisa piesārņojums, ko rada autobusi, un izmaiņas ļaus optimizēt dažādus uzņēmuma resursus, skaidro uzņēmumā. Tāpat tikšot uzlabota pieejamība Mūkusalas rotācijas apļa tuvumā esošajiem tirdzniecības centriem, kā arī atpūtas parkam Lucavsala, skaidro uzņēmumā.

Pēc pārstāvju teiktā, jaunu trolejbusu sistēmu līdz Juglai būvēt nebūs nepieciešams, jo lielākajā maršruta daļā tā jau ir, bet iztrūkstošajos posmos trolejbuss brauks ar dīzeļģeneratoru.

4.maršruta trolejbuss virzienā no Juglas galapunkta kursēs pa Murjāņu ielu, Silciema ielu, Brīvības gatvi (vietējo joslu), Brīvības ielu, Brīvības bulvāri, Raiņa bulvāri, Gogoļa ielu, Lāčplēša ielu, Salu tiltu, nobrauktuvi uz Mūkusalas rotācijas apli, Kārļa Ulmaņa gatvi, Vaiņodes ielu, Tadaiķu ielu, Valdeķu ielu, Saulkalnes ielu, Graudu ielu, Valdeķu ielu, Ozolciema ielu un Līvciema ielu.

SAISTĪTIE RAKSTI

Virzienā no Ziepniekkalna 4.maršruta trolejbusi brauks pa Līvciema ielu, Ozolciema ielu, Valdeķu ielu, Graudu ielu, Saulkalnes ielu, Valdeķu ielu, Tadaiķu ielu, Vaiņodes ielu, Kārļa Ulmaņa gatvi, nobrauktuvi uz Mūkusalas rotācijas apli, pa Salu tiltu, Lāčplēša ielu, Gogoļa ielu, Marijas ielu, Merķeļa ielu, Brīvības bulvāri, Brīvības ielu, Brīvības gatvi, Silciema ielu un Murjāņu ielu.

Viena maršruta mēneša biļetes, kurām līdz 2020.gada 2.janvārim pirmā reģistrācija veikta 40.autobusa maršrutā, būs derīgas braukšanai citos autobusu maršrutos, maršruta sakritības robežās, un 4.trolejbusa maršrutā bez reģistrācijas līdz mēneša biļetes derīguma termiņa beigām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Mana maigā sirds to neizturēja, piekritu – lai ved šurp.” Vecmāmiņas – audžumammas stāsts
ST priekšsēdētāja: Beidzot pēc vairāk nekā 20 gadiem valsts uzzināja, kāds ir iztikas minimums
Kāpēc Latvijā ražoto medikamentu klāstā joprojām dominē padomju laikā radītās zāles? Sarunā atklāj LZA prezidents Ivars Kalviņš 1
APTAUJA: Latvijā 48% iedzīvotāju nav informēti par iespēju izņemt skaidru naudu veikalu kasē 51
Debešķīgi gards kartupeļu sacepums uz “ātro”
Lasīt citas ziņas
Kvalificēta darbaspēka trūkuma dēļ no 2023. gada uzsāks “bezdarbnieku profilēšanu”
VIDEO. “Es vispār vairs ne no kā nebaidos.” Rīdzinieki dalās sajūtās par Covid-19 vīrusa paveidu omikronu
Kāpēc Latvijā ražoto medikamentu klāstā joprojām dominē padomju laikā radītās zāles? Sarunā atklāj LZA prezidents Ivars Kalviņš 1
ST priekšsēdētāja: Beidzot pēc vairāk nekā 20 gadiem valsts uzzināja, kāds ir iztikas minimums
VIDEO. “Es vispār vairs ne no kā nebaidos.” Rīdzinieki dalās sajūtās par Covid-19 vīrusa paveidu omikronu
06:23
Kvalificēta darbaspēka trūkuma dēļ no 2023. gada uzsāks “bezdarbnieku profilēšanu”
06:06
Kāpēc Latvijā ražoto medikamentu klāstā joprojām dominē padomju laikā radītās zāles? Sarunā atklāj LZA prezidents Ivars Kalviņš 1
22:11
Augstākais saslimstības līmenis ar Covid-19 joprojām Pierīgā
Latvijas kamaniņu braucēji izcīna zelta medaļu Eiropas čempionāta komandu stafetes sacensībās 3
VIDEO. “Vakcinēties man ir bail!” Ārstu konsīlijs arī pēc būtiskām vakcīnas radītām blaknēm par obligātu nosaka trešo poti
Seniors ar jaunu sirdi: Kā Iveta ar Jāni atjaunoja koka māju Rīgas centrā
Nākamnedēļ Latvijā gaidāmi mainīgi laika apstākļi
Gaidāms neliels sniegs, lietus un apledojums. Laika prognoze pirmdienai
Latvijas budžetā ieskaitīs arestētus 1,3 miljonus eiro, kas atradās “ABLV Bank”
Sestdien reģistrēti 4753 jauni Covid-19 gadījumi
Uzcep gleznu: Itāļu maize fokača
Kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola izcīna bronzas medaļu Eiropas čempionātā 1
“Zelta likums – nav nekādas ātras peļņas.” Kā neuzķerties uz krāpniekiem internetā?
Veļasmašīnu darbinām pilnu, ūdeni tējkannā vārām, cik nepieciešams: padomi, kā saimniecībā ietaupīt 51
APTAUJA. Ap trešdaļa Latvijas iedzīvotāju neapmierināti ar dzīves kvalitāti Covid-19 laikā
Žurnālists un publicists Ilmārs Latkovskis: es negribētu būt Krišjāņa Kariņa vietā
Kazahstānā vairāk nekā 460 cilvēkiem izvirzītas apsūdzības terorismā un nemieru rīkošanā 64
Kalvītis: Nevaru iedomāties, ka es kā valdības vadītājs varētu vienu sabiedrības daļu izslēgt no sabiedrības, tāpēc ka viņi negrib mani klausīt 331
“Man tas ir labs azarts, bet galvenais, ka prieks maniem abiem bērniem.” Rūjienietis pilnveido tautas bobsleju, gūstot ievērību visā pasaulē 25
Vai cilvēkam vispār ir iespējams saprast, kas ir bezgalība? 55
“Rīgā ievāktais medus ir ļoti kvalitatīvs.” Pēdējos gados galvaspilsētā attīstījusies urbānā biškopība 20
“Čīliešus vieno ģimene, bet latviešus – māksla un kultūra.” Latviete pēc 10 gadiem Čīlē ar ģimeni atgriežas dzimtenē 48
Pēteris Apinis: Cilvēka mikrobioms un rezistence pret mikrobiem, vīrusiem un vakcīnām 56
Nauris Puntulis: Žēl, ka pandēmijas situācija neļauj pulcēt seniorus uz semināriem, lai mācītu medijpratību 134
Vējainu laiku prognozē arī februārī un martā 6
Emocionāli vari justies mazliet iztukšots! Horoskopi no 24. līdz 30. janvārim