Kultūra
Kultūrpolitika

Vecais modelis nokalpojis. Kā turpmāk tirgos Dziesmu svētku biļetes?5

Foto: LETA

Dziesmu un deju svētku biļešu brīvās tirdzniecības modelis savu laiku ir nokalpojis, šādu viedokli intervijā laikrakstam “Neatkarīgā Rīta Avīze” paudusi svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Juhņēviča skaidroja, ka par iespējamām izmaiņām biļešu tirdzniecības modelī tikšot lemts pēc šī gada svētkiem. “Bet domāju, ka biļešu brīvās tirdzniecības modelis ir beidzies, savu laiku nokalpojis. Tas vairs nav iespējams. Visi nekad nebūs apmierināti ar dziesmu svētku vai cita liela mēroga pasākumu pieejamību, kur interese daudzkārt pārsniedz iespējas. Šis vienmēr būs sensitīvs jautājums, ja nemainīs sistēmu,” viņa uzsvēra.

Viņa teica, ka emocionāli piekrīt idejai, ka primāri jādod iespēja biļetes dabūt svētku dalībniekiem, jo viņi ir galvenie šī notikuma radītāji, veltījuši savu brīvo laiku un gribētu, lai viņu tuvinieki apmeklē koncertus. Tomēr jāatceras, ka svētki notiek par valsts un pašvaldību finansējumu, un arī tiem iedzīvotājiem, kas nepiedalās svētkos, ir tiesības tos baudīt, uzsvēra svētku izpilddirektore.

Pavasarī izskanēja izlozes modelis, kas pasaulē atzīts par taisnīgāko, bet tas uz dziesmu svētkiem nav piemērojams vienkāršoti, jo tad biļetes iegūs arī tie, kas nebūt nav motivēti, piebilda Juhņēviča.

Viņa norādīja, ka ir pētījusi dažādas pieredzes. Viena no iespējām ir arī apvienot izlozi ar lojalitātes modeli, piemēram, dodot iespēju cilvēkiem pusgadu pieteikties, un tad var notikt izloze.

Kā ziņots, 3.martā plkst.11 tika sākta vasarā gaidāmo Dziesmu un deju svētku maksas pasākumu biļešu tirdzniecība. To saskaņā ar pērn sarīkotā iepirkuma konkursa rezultātiem nodrošināja “Biļešu paradīze”.

Biļešu tirdzniecības pirmajā dienā tika saņemts vairāk nekā miljons pieprasījumu pēc apmēram 95 000 biļešu, aģentūru LETA informēja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva. Vairākās vietās Rīgā un citviet Latvijā bija izveidojušās garas rindas pēc šīm biļetēm. Pircēji tika apkalpoti lēni, un arī uz biļetes iegādi internetā nācās gaidīt vairākas stundas, turklāt daudzos gadījumos arī pēc ilgās gaidīšanas kāroto biļeti iegādāties neizdevās.

Līdz 3.marta vakaram tika pilnībā izpārdotas biļetes uz 17 no kopskaitā 19 Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
Liāna Langa
Kultūra
Liāna Langa: Katram uzskatam demokrātiskā iekārta garantē tiesības pastāvēt. Bet pie kā tas novedis?
3 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
VIDEO. Latvijas Nacionālais teātris atklāj e-teātri
3 dienas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Mums ir iespēja sākt veidot pirmo no Covid-19 drošo kultūras telpu Latvijā. Saruna ar Juri Žagaru
Intervija 3 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Kretīns viņu nosauca par pērtiķi ugunskurā!” Streips atklāti par rasismu Latvijā un ASV 5
4 stundas
IR
Ilmārs Randers
Latvijā
“Esmu grāmatvede, veterinārārste, agronome un ģimenes pavāre!” Kā “dzīve atgriežas sliedēs” Madonas un Rēzeknes pusē
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Jaunietis “kunga prātā” nesavalda auto un “noslauka” mašīnu, kurā gadu vecs bērns
3 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Daļai ir “aizgājis ciet širmis”, bet diez vai asiņainas bildes palīdzēs 1
4 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Polittehnoloģisks gājiens: cik ēstiska ir skolu direktoru piedalīšanās politiskajā aģitācijā? 2
8 stundas