“Ventspils” basketbolists Rihards Lomažs, kurš tika atzīts par finālturnīra vērtīgāko spēlētāju, emocionāls pēc izcīnītā titula.

“Ventspils” atkal līksmo – sagrauj “VEF Rīgu” un kļūst par pirmajiem apvienotā čempionāta uzvarētājiem 0

“Ventspils” komanda sestdien Tallinā kļuva par pirmo “OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempioni.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Jaunizveidotā turnīra “Final Four” izšķirošajā mačā “Ventspils” ar rezultātu 102:80 (23:17, 30:27, 21:16, 28:20) pieveica principiālo pretinieci “VEF Rīga”, kurai ļoti pietrūka komandas līdera Mareka Mejera, kuram piektdien pusfinālā tika salauzts deguns.

Uzvarētāju sastāvā 26 punktus iemeta Rihards Lomažs, kamēr 21 punktu pievienoja Māris Gulbis. Savukārt Ingus Jakovičs izcēlās ar 18 punktiem. Savukārt “VEF Rīga” rindās 19 punktus iemeta Stīvs Zeks, kamēr 15 punkti Glenam Kouzijam, bet 11 punktus iemeta Artis Ate.

Lomažs tika atzīts par finālturnīra vērtīgāko spēlētāju jeb MVP, bet bez viņa “All Stars” pieciniekā tika iekļauti arī komandas biedrs Ingus Jakovičs, kā arī “vefiņa” spēlētājs Stīvs Zeks, Tallinas “Kalev/Cramo” spēlētājs Šavonte Lūsiss un “Ogres” basketbolists Kristaps Dārgais.

“Kļūt par čempioniem nekad neapnīkst. Liels prieks par visu komandu. Paveicās ar metieniem, mums viss gāja no rokas. Vērtīgākā spēlētāja balva Lomažam? Pelnīti, bet manās acīs MVP ir visa komanda – gan spēlētāji, gan visi, kas mums palīdz,” pēc mača sacīja ventspilnieku galvenais treneris Roberts Štelmahers.

“VEF Rīga” izturēja tikai pirmo ceturtdaļu

“VEF Rīga” komandai nepalīdzēja līderis Mareks Mejeris, jo viņam piektdien pusfinālā pret “Kalev/Cramo” pēdējā ceturtdaļā pretinieks ar elkoni salauza degunu. Mejera iztrūkums bija ļoti jūtams, jo īpaši rīdzinieku uzbrukumā.

Mačs gan kopumā bija bez lielas intrigas. Abas komandas punkts punktā cīnījās vien pašā spēles sākumā, kad “VEF Rīga” maču sāka ar 6:0 izrāvienu, uz šāda pacēluma nospēlējot vēl pāris pirmās minūtes. Tikmēr “Ventspils” pakāpeniski sajuta spēli un pirmās ceturtdaļas pēdējās trijās minūtēs veica 10:0 izrāvienu, pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar 23:17.

Uz viļņa ventspilnieki bija arī otrajā ceturtdaļā, turklāt 14.minūtē Ingus Jakovičs pēc precīza soda metiena panāca jau 17 punktu pārsvaru (38:21). Tālāk Latvijas čempioni gan neatrāvās, lai gan viņi uzrādīja lielisku metienu precizitāti. “VEF Rīga” vienībai izdevās nedaudz pietuvoties, bet pēc pirmā puslaika “Ventspils” bija vadībā ar 53:44.

Otrajā puslaikā rīdziniekiem neizdevās mainīt cīņas ritējumu, turklāt “Ventspils” pārsvars tā arī nesaruka līdz viencipara skaitlim. Pēdējā ceturtdaļā “VEF Rīga” basketbolisti jau izskatījās manāmi salūzuši, kas Latvijas čempioniem ļāva iegūt jau vairāk nekā 20 punktu pārsvaru un gūt pārliecinošu uzvaru.

“Ventspils” šajā mačā realizēja 15 no 25 tālmetieniem, kas bija 60%, bet no divpunktu zonas grozā krita 17 no 25 metieniem (68%).

“Ogre” izlaiž bronzu pēdējās sekundēs

Vēl pirms tam cīņā par apvienotā čempionāta bronzu “Ogre” pēdējās sekundēs ar rezultātu 85:87 (20:23, 20:20, 21:22, 24:22) piekāpās kaimiņvalsts čempionei Tallinas “Kalev”/”Cramo”.

“Ogres” komandas sastāvā 19 punktus iemeta Edgars Lasenbergs, kamēr 16 punkti Rihardam Zēbergam. Savukārt Tallinas vienībā rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Šavons Lūiss.

Vēl 14 sekundes pirms pamatlaika beigām Rinalds Sirsniņš ar vienu precīzu soda metienu panāca 85:84 “Ogres” labā. Tallinas komandai bija iespējas uz pēdējo uzbrukumu, turklāt sākotnēji tas nekādi nevedās, tomēr 0,8 sekundes pirms beigām izmisuma tālmetienu trāpīja Kristjans Kitsings, panākdams 87:85. Latvijas komandai bija pavisam maz laika, lai atspēlētos, bet uzbrukumu izmantot neizdevās.

Piektdien pusfinālos “Ventspils” ar 84:80 pārspēja “Ogri”, bet “VEF Rīga” ar 90:80 guva virsroku pār “Kalev”/”Cramo”.