Ģirts Valdis Kristovskis
Ģirts Valdis Kristovskis
Foto: Timurs Subhankulovs

Ventspils domes opozicionāri lūdz jauno valdību atlaist pilsētas domi 0

Ventspils domes opozīcijas deputāti vērsušies pie Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) un ministriem ar lūgumu izvērtēt “domes ilgstošās prettiesiskās darbības un pārkāpumus un veikt likumā noteiktos pasākumus esošā domes sastāva atlaišanai”, aģentūru LETA informēja deputāts Aivis Landmanis (LRA).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsiet šos ēdienus, kad uzzināsiet to sastāvu 38
Viedoklis
Armands Puče: Tagad par visām reizēm ir skaidrs, ka ar politisko eliti nav ko vispār rēķināties. Murmuļi!
Lasīt citas ziņas

Deputātu Landmaņa, Ģirta Valda Kristovska (V), Ivara Landmaņa (LRA) un Daces Kornas (V) iesniegums adresēts Kariņam, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem (AP), tieslietu ministram Jānim Bordānam (JKP) un satiksmes ministram Tālim Linkaitam (JKP).

Domnieki uzskata, ka Ventspils domes darbība neatbilst Satversmē un likumos noteiktiem tiesiskas un demokrātiskas Latvijas valsts pārvaldes principiem un kārtībai,

CITI ŠOBRĪD LASA
“kā rezultātā Ventspils pašvaldībā gadiem ilgi valda autoritārs vadības stils neleģitīma pašvaldības vadītāja deputāta Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) vadībā”.

“Lembergam ir izdevies izveidot prettiesisku režīmu, kas, līdz ar citiem pārkāpumiem, neievēro Latvijas likumos garantētās mazākuma deputātu un citādi domājošo tiesības uz līdztiesības un proporcionalitātes pamatiem piedalīties Ventspils pilsētas un pašvaldības darbā,” apgalvots iesniegumā.

Opozīcijas deputāti arī uzsver, ka jau kopš 2017.gada rudens vairākkārt vērsušies tiesībaizsardzības un tiesu instancēs “par pašvaldībā praktizētajiem Satversmē noteiktajiem valsts pārvaldes pamatprincipu pārkāpumiem”.

Tomēr domes vadība, deputātu valdošais vairākums ne vien neņem vērā minēto tiesu instanču lēmumus, bet ar pašvaldības administrācijas vadības tiešu līdzdalību turpina masveidīgu mazākuma deputātu darbības ierobežošanu kā tiesā izskatītajos, tā arī citos pašvaldības prettiesisko darbību sektoros, uzskata vēstules autori.

Savukārt deputāts Kristovskis uzsver, ka par domē notiekošajām nelikumībām attiecībā uz mazākuma deputātu darbības ierobežošanu pēdējo gadu laikā daudzkārt ir ziņots Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, taču iepriekšējā vides un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) darba laikā nekādas darbības neesot veiktas.

“Diemžēl pašvaldības politiskās vadības un deputātu vairākuma prettiesiskās darbības organizētā grupā pilnībā atbalsta un sekmē pašvaldības administrācijas vadība.

Tas nodrošina, ka Ventspils pilsētas pašvaldībā nedemokrātiskā un prettiesiskā pārvalde gadiem ilgi ir tikusi sistēmiski un sistemātiski uzturēta. Mēs aicinām valdību izvērtēt situāciju un piemērot tās rīcībā esošos instrumentus Ventspils pilsētas domes prettiesiskās darbības pārtraukšanai un tiesiskuma atjaunošanai,” aicina Kristovskis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.