Foto: Edijs Pālens/LETA

Veselības aprūpē strādājošie un politiskās partijas plāno parakstīt sadarbības memorandu 9

Šonedēļ, 7.septembrī, veselības aprūpē strādājošie, pacientu organizācijas un politiskās partijas plāno parakstīt sadarbības memorandu, aģentūru LETA informēja Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) sabiedrisko attiecību vadītāja Evija Ansonska.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas

Kā vēsta LĀB, pirms gaidāmajām 14. Saeimas vēlēšanām pacientu un mediķu profesionālās organizācijas kopīgā diskusijā ar politiskajām partijām un to apvienībām ir vienojušās par kopējiem mērķiem Latvijas veselības nozares sakārtošanā un uz cilvēku centrētas un rezultātu orientētas veselības aprūpes attīstības veicināšanā.

Memoranda galvenais mērķis būšot valstiskā līmenī panākt attieksmes maiņu pret veselības nozari, “kas ir Latvijas valsts, tautas un katra indivīda pastāvēšanas un labklājības pamats”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz ar to, lai palielinātu Latvijas iedzīvotāju dzīvildzi un veselīgi nodzīvoto gadu skaitu, kā arī samazinātu novēršamo nāvju skaitu, nākamajos četros gados ir nepieciešams veikt būtiskas izmaiņas veselības aprūpes sistēmas organizācijā, mūsdienīgu pakalpojumu un zāļu pieejamībā. Savukārt, lai sasniegtu šo mērķi un nodrošinātu veselības aprūpes sistēmas ilgtspēju, ir nepieciešams palielināt valsts finansējumu veselības aprūpes nozarei, tuvinot to Eiropas Savienības vidējam līmenim, norāda LĀB.

Memoranda parakstīšanā piedalīsies Latvijas Onkoloģijas pacientu organizāciju apvienības “Onkoalianse” dibinātāja un valdes priekšsēdētāja Olga Valciņa, AGIHAS biedrības valdes priekšsēdētājs Andris Veiķenieks, LĀB prezidente Ilze Aizsilniece, Latvijas Māsu asociācijas prezidente Dita Raiska, Neatliekamās medicīnas asociācijas prezidente Sarmīte Villere, Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes loceklis Jānis Vētra, Latvijas ambulatorā dienesta ārsta palīgu profesionālā biedrības valdes priekšsēdētājs Juris Raudovs.

Tāpat memoranda parakstīšanā piedalīsies arī politisko partiju pārstāvji – Anda Čakša (“Jaunā vienotība”), Ilmārs Dūrītis (“Attīstībai/Par!”), Edgars Labsvīrs (“Progresīvie”), Ilze Ortveina, Edgars Smiltēns un Edgars Tavars no Apvienotā saraksta, Vladimirs Keidāns no partijas “Latvija pirmajā vietā”, kā arī Armands Krauze no Zaļo un zemnieku savienības.

Memoranda parakstīšana notiks 7.septembrī plkst.14 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā Antonijas ielā 1.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.