Veselības ministre: Naudai jāseko kvalitātei, nevis manipulāciju skaitam 68

Veselības ministrija virza slimnīcu tīkla stiprināšanas plānu, tomēr reģionos ir bažas par pakalpojuma pieejamību. Vai kādu no reģionu slimnīcām ir plānots likvidēt? TV24 raidījumā “Ziņu TOP” komentāru sniedz veselības ministre Līga Meņģelsone.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
RAKSTA REDAKTORS
“Līdzi ņemot omīti, mums šis brauciens izmaksās 112 eiro” – apmeklētāji jautā, kāpēc “Avārijas brigādes” parkā ir tik dārga biļete
Lasīt citas ziņas
“Noteikti nē. Nav plāns kādu no slimnīcām aiztaisīt ciet. Bet tajā pašā laikā mēs ļoti izvērtējam kvalitātes sistēmu, kas ir viens no šīs reformas pamatelementiem.

Kvalitātes sistēmā indikatori vairs nebūs tikai un vienīgi klīniskie rezultāti, bet tie būs arī, tā saucamie, starptautiskie indikatori, speciālas pacientu aptaujas, kas ļoti daudz pasaka, kāda kvalitāte ir bijusi tieši konkrētajā aprūpes gadījumā; izmaksu efektivitātes indikators un procesu indikators. Tas viss ir tikai ar vienu mērķi, lai tā tiešām būtu pacientu, cilvēku centrēta, kvalitatīva, izmaksu efektīva un vērtībās balstīta veselības aprūpes sistēma, kuru pasaulē saprot kā uz pacientu centrētu sistēmu.

CITI ŠOBRĪD LASA
Mēs gribam pārmainīt un pārlauzt šo domu – nevis par katru manipulāciju vai kodēšanas sistēmu ir apmaksa, bet par kvalitatīvu, izārstētu pacientu ir apmaksa.

Nauda seko kvalitātei, nevis manipulāciju skaitam,” skaidro Līga Meņģelsone.

Veselības ministre uzsver, ka tā ir veselības aprūpes sistēmas kvalitātes būtiska uzlabošana. Līdz ar to būs pateiktas konkrētas kvalitātes prasības, kādas katrā no veselības aprūpes sistēmas līmeņiem tiek sagaidītas.

Vairāk skaties pievienotajā video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.