Foto: VID/Ekrānuzņēmums no VID mājas lapas internetā
Foto: VID/Ekrānuzņēmums no VID mājas lapas internetā
Kontrabandas cigaretes.

VID atklāj vairāk nekā 180 000 kontrabandas cigarešu, kas paslēptas čuguna kravās un slēptuvē vagona konstrukcijā 7

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas, uz Latvijas – Baltkrievijas robežas veicot kravas vilcienu kontroli, novērsusi 181 749 cigarešu (9 087 paciņas) kontrabandu. Cigaretes bija paslēptas čuguna kravās un vagona konstrukcijā speciāli izveidotā slēptuvē, tā informē VID savā internetā mājas lapā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

2023. gada 7. maijā Indras muitas kontroles punktā, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva kontroli, muitas amatpersonas vairākos vagonos ar čuguna kravu konstatēja slēptas, nedeklarētas preces – cigaretes. Sadarbībā ar Valsts robežsardzes darbiniekiem tika izņemti 80 000 cigarešu “NZ”, “Minsk” un “Queen” jeb 4000 paciņas cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Savukārt 4. maijā Indras muitas kontroles punktā, pārbaudot no Baltkrievijas iebraukušo kravas vilcienu, muitas un Valsts robežsardzes amatpersonas konstatēja, ka zem čuguna kārtas paslēpti iepakojumi ar “NZ” cigaretēm. Izņemti 20 000 cigarešu jeb 1 000 paciņas cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

CITI ŠOBRĪD LASA
Foto: VID/Ekrānuzņēmums no VID mājas lapas internetā
Kontrabandas cigaretes.

Arī iepriekšējā nedēļā kravas vilcienu kontroles rezultātā tika novērsta cigarešu kontrabanda. Svētdien, 30. aprīlī, Indras muitas kontroles punktā muitas kinologs ar tabakas izstrādājumu meklēšanas darba suni atklāja nedeklarētas cigaretes trīs vagonos ar čuguna kravu. Kontroles rezultātā muitas un Valsts robežsardzes amatpersonas izņēma kopā 30 000 cigarešu “Queen” (1 500 paciņas) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Analizējot kravas vilciena sastāva skenējuma attēlus, Indras muitas kontroles punkta muitas amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētām precēm hopera tipa vagona konstrukcijā. Padziļinātas kontroles veikšanai vagons tika nosūtīts uz Daugavpils preču stacijas muitas kontroles punktu, un 24. aprīlī muitas amatpersonas konstatēja, ka vagona konstrukcijā, izmantojot spēcīgus magnētus, ir izveidota slēptuve. Tajā atradās “NZ” markas cigaretes dažādos iepakojumos. Kontroles rezultātā tika izņemtas 51 749 cigaretes (2 587 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 36 500 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.