Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

VIDEO. Autovadītājam 40 eiro vietā var nākties šķirties no pamatīgas naudas summas: laikus nenomaksātu sodu nodos tiesu izpildītājam5

FOTO: TV3 raidījums “ZEBRA”

Autovadītāji sodus par ceļu satiksmes pārkāpumiem iepriekš raduši nomaksāt, veicot tehnisko apskati, taču tagad tas jāveic 30 dienu laikā, pretējā gadījumā lieta tiks nodota tiesu izpildītājam parāda piedziņai, vēstīja raidījums “Zebra”.

“Pēc 30 dienām policijai ir jāsūta lieta tiesu izpildītājam piedziņai. Kolīdz nosūtīs tiesu izpildītājam, ir papildu izdevumi,” raidījumam skaidro Valsts policijas (VP) pārstāvis Andris Locs.

Tiesu izpildītājs piereģistrēs izpildlietu, kā arī nosūtīs ierakstītu vēstuli parādniekam, kurā norādīts, ka ir pienākums nomaksāt šo parādu un izpildes izmaksas.

“Šajā paziņojumā ir norādītas 10 dienas samaksai, un šajās 10 dienās darbojas tāds koeficients, kas samazina tiesu izpildītāja izdevumus apmēram uz pusi. Tāpēc, ja paspēj samaksāt 10 dienās, var rēķināties ar mazākiem izpildes izdevumiem. Ja palaists garām šis 10 dienu termiņš, būs jārēķinās, ka jāsamaksā parāds un visi sprieduma izpildes izdevumi,” skaidro zvērināta tiesu izpildītāja Inta Kešāne.

Saistītie raksti

Viņa skaidro, ja piemēram, ja autovadītājam ir uzlikts 40 eiro sods, bet 30 dienu laikā viņš to nenomaksā, tad parāds tiek nodots tiesu izpildītājam. Tiesu izpildītājs par to 10 dienu laikā pieprasīs samaksāt jau 69 eiro. Ja parāds netiks nomaksāts arī 10 dienu laikā summa palielināsies no 80 – 90 eiro. Ja autovadītājs turpinās ignorēt parādu, summa tikai pieaugs.

“Tālāk darbojas Civilprocesa likums ar visiem piespiedu izpildes līdzekļiem, kas ir piedziņas vēršana uz darba samaksu, uz naudas līdzekļiem kredītiestādē. Bet, ja tie sodi ir tik daudz un tie apmēri lieli, tad, protams, piedziņu var vērst arī uz kustamo mantu vai nekustamo īpašumu,” skaidro Kešāne

Plašāk raidījuma “Zebra” sižetā:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.