Sports
Citi sporta veidi

VIDEO, FOTO: Kalmikovs – pirmais Latvijas sportists, kas pārpeldējis Lamanšu0


Valērijs Kalmikovs pēc veiksmīgā peldējuma.
Valērijs Kalmikovs pēc veiksmīgā peldējuma.
Foto: Tracy Clark/Facebook

Kādreizējais olimpietis Valērijs Kalmikovs kļuvis par pirmo Latvijas pārstāvi, kurš pārpeldējis Lamanša jūras šaurumu no Lielbritānijas uz Franciju. Viņš to paveica šajā naktī, finišu sasniedzot 4.50 no rīta un distancē pavadot 11 stundas un 13 minūtes.

Kā vēsta viņu pavadošā komanda, gaisa temperatūra bijusi +15 grādi, ūdens +18 grādi. Kopējā distanace – vairāk kā 34 kilometri. “Man bija lieliska komanda. Jūs visi padarījāt lielisku darbu, tāpēc paldies jums par to. Peldējums bija lielisks, es patiesi to izbaudīju,” priecīgs pēc paveiktā bija Kalmikovs. “Tur nebija nekā mentāla, es vienkārši peldēju. Pēdējie 40 metri bija stindzinoši, bet kopumā bija ļoti labi. Finišā bija ļoti auksts.”

Kopš pirmā peldējuma 1875. gadā pāri Lamanšam veiksmīgi pārpeldējuši mazāk par diviem tūkstošiem cilvēku.

Valērijs Kalmikovs pārpeld Lamanša jūras šaurumu
Saistītie raksti

“Ir septiņu kanālu peldējums visā pasaulē, un Lamanšs ir viens no tiem. Ja šoreiz izdosies veiksmīgi, nākamais varētu būt Kuka kanāls Austrālijā un pēc tam skatīsimies,” pirms peldējuma “LA” sacīja Kalmikovs. “Šobrīd nav plāna visus nopeldēt, jo tas prasa laiku, vēlmi, naudu. Šoreiz tikai laiva vien maksā vairāk nekā četrus tūkstošus eiro, bet vēl arī aviobiļetes, naktsmītne un viss pārējais. Kopumā šādam pasākumam jārēķina vismaz desmit tūkstoši. Man nācās pārdot džipu, lai visu apmaksātu, tagad pārvietojos ar darba busiņu. Gan jau mašīnu nopirkšu vēlāk, mantiskas lietas mani īpaši neuztrauc, bet šis būs īpašs piedzīvojums. Lamanšu nopeldēt mēģina daudzi, bet vairāk nekā pusei tas neizdodas.”

Viņš pārstāvējis Latviju 1996. un 2000. gada olimpiskajās spēlēs, pirmajā reizē sasniegtā 13. vieta 200 metru brasā ir labākais Latvijas peldētāju rezultāts pēc neatkarības atgūšanas. Nu jau deviņus gadus Kalmikovs ar ģimeni dzīvo Austrālijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
GN
Gints Narogs
Sports
Pirmo reizi starp 100 visvairāk pelnošajiem sportistiem pasaulē iekļuvis arī Latvijas pārstāvis 1
4 dienas
GN
Gints Narogs
Sports
Roku mazgāšana, iesildīšanās tikai ārā, nekādu līdzjutēju. Ekmanis atklāj, kā notiks jauno bobslejistu un skeletonistu atlase
5 dienas
GN
Gints Narogs
Sports
Ja mēnesi divus netaisi kaut vai kūleņus – reibst galva. Cīņas sports gaida kontaktu
5 dienas

Lasītākie

SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Kamēr vecie veloceliņi brūk, zīmē jaunus! Rīgu sagaida velokultūras pārmaiņas
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Kā “Summersound” biļešu pārdošana beidzās cietumā
29 minūtes
LE
LETA
Dabā
Šāds vējš var lauzt kokus – brīdinājums kurzemniekiem. Sestdienas laika prognoze
45 minūtes
LE
LETA
Veselam
Tikai viens inficētais no 1074 veiktiem testiem – Covid-19 diennakts atskaite
36 minūtes
JU
Juris Ulmanis
Latvijā
“Izolācijas laiks man pierādīja, ka pasaule patiešām “kļuvusi mazāka”!” Ulmaņa atziņas par vīrusu, kas dzīvi sagrieza kājām gaisā
1 stunda