Ģimenes ārsts Ainis Dzalbs.
Ģimenes ārsts Ainis Dzalbs.
Foto: LETA

VIDEO. Ģimenes ārsti Latvijā aizvien biežāk saņem piedāvājumu par samaksu viltot Covid-19 sertifikātu 86

TV3 ziņas aktualizē kādu tendenci – aizvien biežāk ģimenes ārsti visā Latvijā saņem piedāvājumus – par samaksu viltot Covid-19 vakcinācijas faktu, par ko būtu iespējams saņemt sertifikātu.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas

Tā, piemēram, kāds vīrietis no Valkas šādu piedāvājumu nosūtīja diviem ģimenes ārstiem un savas aktivitātes uzsāka jau jūnijā. Un viņu nebiedēja arī fakts, ka ģimenes ārsti praktizē pilnīgi citā Latvijas nostūrī – Krāslavā.

Latvijas lauku ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis, ģimenes ārsts Ainis Dzalbs atklāj, ka piedāvātās summas variē atkarībā no lūdzēju iespējām, tomēr viņš pats ne par vienu šādu cilvēku nav ziņojis, bet centies viņus izglītot. Viņš ir pārliecināts – ja kādam ārstam laukos “paslīdēs kāja”, drīz vien to uzzinās viss ciemats.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šādi piedāvājumi ir. Piedāvātās naudas summas ir 100, 200, 300 eiro,” – viņš saka un atklāj, ka ar saviem pacientiem cenšas šo jautājumu izrunāt. Beigu beigās, šie cilvēki saņem savu vakcīnu.

“Iznāca, ka legālā veidā saņēma savu sertifikātu – nauda ietaupīta, drošība ir un prieks par sasniegto rezultātu,” – ārsts neslēpj.

Tomēr arī infektologi ir sarosījušies un ir izveidots algoritms, kas ļaus noteikt – vai pacienta sertifikāts ir īsts vai viltots. Ja slimnīcā nonāks pacients ar Covid-19 vakcinācijas sertifikātu smagā formā, atliks tikai šo faktu pārbaudīt un pēc tam jau darbs būs tiesībsargiem.

Jāņem vērā, ka šajā gadījumā, runa ir par dokumentu viltošanu mantkārības nolūkos un paredzamais sods par šādu rīcību ir līdz par 4 gadiem cietumā, turklāt aiz restēm var nokļūt arī pats “pasūtītājs”.

Vairāk skaties šajā video:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.