Foto: EPA/SCANPIX
Foto: EPA/SCANPIX
Arhīva foto. Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko (foto – no kreisās) runājas ar karavīriem.

VIDEO. It kā mācību aizsegā Lukašenko ar armijas vadību apspriež Suvalku koridora ieņemšanu un pretošanos Baltijas valstīm 121

Šajā nedēļā jau ziņots, ka aptuveni 16 kilometrus no Lietuvas robežas Baltkrievijas bruņotie spēki izsludinājuši negaidītu kaujas gatavības pārbaudi, atsaucieties uz Baltkrievijas opozīcijas portālā rakstīto, TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” pastāstīja Zemessardzes štāba virsnieks, komandkapteinis Normunds Adamovičs.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
TV24
“Ko viņi darīs pirmos mēnešus? Viņi dropēs!” Rajevs skeptiski vērtē Krievijas demobilizācijas plānu
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Lasīt citas ziņas

Šajā kontekstā Azerbaidžānas televīzija savā “You Tube” kanālā izvietojusi kādu video, kurā redzama Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko saruna ar karaspēka vadību.

Video dzirdams, kā Lukašenko vēlas precizēt, cik tālu no Krievijas robežas atrodas Suvalku koridors. Klātesošie viņam skaidro, ka taisnā līnijā tie ir vien 42 kilometri, bet pa ceļiem – 90 kilometri.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uz to Lukašenko iesaucas, ka tas nav vispār nekas: “Velti viņi tā uzvedas! Nāksies pretstāvēt Baltijas valstīm un Polijas ziemeļaustrumu daļai.”

Te arī prezidents pārjautā, vai armijas vadība ir pārliecināta, ka varētu šo līniju noturēt saviem spēkiem.

Uz ko tiek saņemta atbilde, ka kara dokumenti pastāv, visas darbības ir izplānotas, kaujas gatavība tiek pilnveidota. Karaspēks esot gatavībā uzklausīt Lukašenko pavēles, un šobrīd izpildot aizsardzības ministra komandas.

“Mēs šobrīd nevis vienkārši izejam mācību laukā, bet arī virsnieki iepazīst reālo apvidu, ceļus, kur un kas atrodas, lai mērķtiecīgi varētu pieņemt lēmumus un būtu gatavi reālām darbībām.”

Iepriekš arī jau ziņojām, ka kaujas gatavības pārbaudes ietvaros 19. mehanizētās brigādes vienības izvietotas Padaljaņu ciema apkārtnē (Pastavu rajons, Vitebskas apgabals). Apdzīvotā vieta atrodas aptuveni 16 kilometrus no Lietuvas robežas.

Notiek apvidus izlūkošana – šajā rajonā notikuši vairāki helikopteru lidojumi. Tuvākajā laikā varētu sākties vienību pārvietošana.

Brigādes vienības Pastavu rajonā atradīsies līdz aprīļa vidum.

Normunds Adamovičs TV24 raidījumā pagājušā nedēļā mierināja un skaidroja, ka Baltkrievijas bruņotajos spēkos šādas kaujas gatavības pārbaudes mācības nav nekas neparasts – tādas viņiem notiekot katru pavasari.

Reklāma
Reklāma

Baltkrievijas Aizsardzības ministrija oficiāli gan nav apstiprinājusi, ka pierobežā notiks kaujas gatavības pārbaude, taču paziņojusi, ka plāno iesaukt 3000 rezerves karavīru.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.