VIDEO. Kultūras vandālisms Itālijā uzņem apgriezienus. Florencē sapostīta Ufici galerija, prasa bargus sodus huligāniem 15

Florences Ufici galerijas direktors aicinājis piespriest bargus sodus vandaļiem, kuri ar grafiti apķēpājuši Vasari koridora ārējās kolonnas, kas savieno slaveno muzeju ar Boboli dārziem.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

Itālijas kultūras ministrs Dženaro Sandžuliano norādīja, ka iespējamos vandāļus jau ir identificējusi karabinieri, gan nepaziņojot, kuras aizdomās turamās personas. “Šādas darbības nedrīkst palikt nesodītas,” teikts ministra paziņojumā. “Tagad ļaujiet taisnīgumam iet savu gaitu.”

Itālijas ziņu aģentūra ANSA paziņoja, ka karabinieri atraduši divus vācu tūristus, kas atpūšas Florencē un tiek turēti aizdomās par Vācijas futbola kluba nosaukuma izpūšana uz kolonnām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izmeklēšana turpinās, un netiek ziņots, ka kāds būtu aizturēts.

Sandžuliano sacīja, ka vandaļiem “ir jāsaprot, ka pat par nelielu skrāpējumu turpmāk tiks ierosināta krimināllieta”. Saskaņā ar Itālijas tiesību aktiem šadai personai draud pat trīs gadu cietumsods.

Itālijas policija pārbaudīja video, lai identificētu atbildīgos par Vasari koridora grafiti, kas naktī parādījās gandrīz kilometru garā koridora pusē, kas vērsta pret Arno upi.

“Skaidrs, ka tā nav dzēruma kaprīze, bet gan apzināta rīcība,” teikts Ufici direktora Eike Šmita paziņojumā. Viņš aicināja noteikt bargas sankcijas pret vainīgajiem, sakot, ka ASV par šādiem gadījumiem var piespriest piecu gadu cietumsodu.

Politiskie un kultūras vadītāji nosodīja grafiti, kas ir jaunākais vandālisma akts, kas vērsts pret Itālijas pieminekļiem, tostarp Kolizeju Romā un Milānas ievērojamo Vittorio Emmanuele II Galleria.

Nepārtrauktā vandālisma incidentu sērija visā Itālijā turpinājās šā mēneša sākumā pēc tam, kad jaunu vācu tūristu grupa tika apsūdzēta par vērtīgas 19. gadsimta Itālijas strūklakas statujas iznīcināšanu, pēc tam, kad videonovērošanas kadros bija redzams, kā viņi apgāž figūru, pozējot fotogrāfijām.

Florences mērs Dario Nardella solīja veikt pilnu izmeklēšanu, lai noskaidrotu vainīgos par “apkaunojošo vandālisma aktu” Vasari koridorā.

Džordžo Vasari projektēto gaisa celiņu 1565. gadā pasūtīja hercogs Kosimo de Mediči, lai lielhercogi varētu droši pārvietoties no Piti pils uz valdības mītni Veco pilī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.