VIDEO. Ļaudis neizpratnē par tradīciju, kur nomocīts bullis ar degošiem ragiem tiek vadāts pa Spānijas pilsētas ielām 56

Šausminoši kadri, kuros redzams nomocīts vērsis ar degošiem ragiem Spānijas pilsētas Valensijas ielās, sabiedrībā ir izraisījis sašutumu un pastiprinājis spiedienu aizliegt “zvērīgo” vēršu cīņu tradīciju, ziņo “Daily Mail”.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Lasīt citas ziņas

Vērsis ar liesmojošiem ragiem ir pazīstams kā “toro embolado” un tas ir skats, ko var redzēt daudzās Spānijas pilsētās vēršu skriešanas pasākumos.

Video ar nežēlīgo tradīciju pret dzīvniekiem sociālajos tīklos publicējusi Spānijas labdarības organizācija PACMA.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par izplatīto video bezpeļņas organizācijai PETA arī bija kas sakāms, tā vietnē “X” pauž dziļu sašutumu un aicina ikvienu nosodīt šādas tradīcijas turpināšanos: “Paskatieties, cik nobijies ir šis vērsis. Šī zvērīgā tradīcija ir neattaisnojama vardarbība, kas ir jāaizliedz.”

Vēršu cīņas galvenokārt notiek lielos amfiteātra stila ringos. Desmitiem tūkstošu buļļu katru gadu iet bojā ringā, drosmīgiem matadoriem ķircinot dzīvniekus, cenšoties izvairīties no samīdīšanas vai ievainojumu gūšanas no ragiem.

2010. gadā Katalonijas valdība nobalsoja par nāvējošā sporta veida aizliegšanu ziemeļaustrumu reģionā, bet 2016. gadā Spānijas augstākā tiesa šo lēmumu atcēla, uzskatot, ka tas ir daļa no Spānijas kultūras mantojuma.

Vēršu cīņām ir arī gara un šausmīga cilvēku upuru vēsture. Tiek lēsts, ka pēdējo 300 gadu laikā ringā gūto ievainojumu rezultātā ir miruši vairāk nekā 530 profesionāli matadori.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.