VIDEO. “Narkotikām pa pēdām!” Kā notiek profesionāla policijas suņa apmācība 2

Sociālo mediju platformā “TikTok” kontā ar nosaukumu “Kā tas notiek?” publicēts aizraujošs video, kurā detalizēti izskaidrots process, ka tiek apmācīti policijas suņi.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Lasīt citas ziņas

Vispirms suns tiek iegādāts kādā no suņu audzētavām. Tas maksā aptuveni 1500 eiro. Visbiežāk tiek iegādāts vācu beļģu aitu suņi. Dienesta suns parasti ir valsts īpašums un vienlaikus arī kinologa ģimenes loceklis. Viņi kopā iet uz darbu, atpūšas un trenējas.

Kucēns tiek apmācīts uzreiz pēc iegādes.  Tas ir aptuveni 2 mēnešu vecumā. Policijas suņi tiek rūpīgi atlasīti. Tiem jābūt stabilai psihei un motivācijai strādāt. Suņi veic daudz un dažādus uzdevumus: tie meklē pēdas, cilvēkus, cigaretes, sprāgstvielas un protams narkotikas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai suņus iemācītu atpazīt narkotikas, mācību laikā tiek izmantotas narkotikām līdzīgas smaržas. Piemēram, Fentanola smaržas imitators. Fentanols ir dažādu narkotisko vielu sastāvā. Un suns tiek trenēts atrast pat visniecīgāko tā smaržas avotu.

Kad tas tiek atrasts, suns tiek atalgots ar īpašu klikšķi, kas tiek sasaistīts ar pozitīvām emocijām. Tad seko mantiņa vai gardums.

Jūs nevarat iedomāties, cik suns ir laimīgs, kad viņš veic pienākumu un attiecīgi saņem atalgojumu. Kaut cilvēkus būtu tik viegli iepriecināt.

Mācot suni meklēt pa pēdām, sākotnēji gardums tiek likts katrā pēdā. Tad katrā otrajā, tad vēl retāk. Tādejādi, suns saista meklējamā objekta meklēšanu ar patīkamām emocijām. Suns ir apmācīts apsēsties, kad meklētā lieta ir atrasta. Tad atkal seko atalgojums -manta.

Vai suns saņem algu? Nē, algu suns nesaņem, bet valsts apmaksā šo suņu veterināro aprūpi un arī apmācību inventāru un pārtikas iegādi.

Kinologiem ļoti nepatīk, ja tiek izmantots vārds dresūra.

Suns netiek dresēts vai kā citādi spiests kaut ko darīt.

Tas ir apmācīts veikt uzdevumu, kā rezultātā suns saņem atalgojumu- mantiņu vai gardumu.

Dienestu suns sāk pildīt 1,5-2 gadu vecumā, un suņa darba mūžs ilgst apmēram līdz 9-10 gadu vecumam. Pēc tam viņš turpina dzīvot kinologa ģimenē kā ģimenes loceklis.

Valsts policijā ir 30 šādi apmācīti suņi. Starp citu, suņi vienmēr ir priecīgi veikt kādu triku- paklanīties, tēlot zaķi vai izlikties par beigtu.

Šie suņi ir skaisti, gudri un izveicīgi. Tāpēc, ja vēlies iegādāties suni, labāk neizvēlies nevienu no pieminētajām šķirnēm, ja vien neesi profesionālis. Ja šie jaudīgie suņi netiek pienācīgi apmācīti un nodarbināti, viņi aiz garlaicības var kļūt diez gan destruktīvi.

Reklāma
Reklāma

Vairāk skaties video.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.