VIDEO. “Patriotisms” Krievijā sit augstu vilni. Tēvijas vārdā atbalstot karavīrus, cilvēki salā aplejas ar aukstu ūdeni 31

Krievijas pilsētā Blagoveščenskā norisinājies atbalsta pasākums karam Ukrainā. Pilsētā bija sarīkoti svētki ar skatuvi, muzikantiem, patriotiskām dziesmām, karogiem un daudz ko citu, tādējādi paužot patriotismu pret savu valsti un karavīriem frontes zonā Ukrainā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
TV24
Ķīna paziņo, ka kopā ar Krieviju ir gatava aizstāvēt “taisnīgumu” pasaulē. Vai Ķīna nostāsies uz frontes līnijas?
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

Kā pasākuma centrālais notikums bijis publiska masu apliešanās ar aukstu ūdeni, tādejādi paužot solidaritāti un to, “cik neuzvarama ir krievu nācija, cik stiprs ir tās gars. Nav bailes ne no sala, ne vēja. Šis solis ir atbalsts mūsu tēvijas vārdā karavīriem, kuri cīnās par mūsu gaišo nākotni. Citi gatavo sveces, vāc humāno palīdzību, bet mēs apliesimies ar aukstu ūdeni un parādīsim, cik mēs stipri!” tā skandēja pasākuma vadītāja.

Krievijas pret Ukrainu sāktais karš var turpināties vēl visu šo gadu, lēš politiķis

CITI ŠOBRĪD LASA

Krievijas pret Ukrainu sāktais karš var turpināties vēl visu šo gadu un beigties vien nākamā gada sākumā, intervijā LTV “Rīta panorāmai” pieļāva Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs, bijusī militārpersona Igors Rajevs (AS).

Militārais eksperts atzina, ka, tuvojoties kara gadadienai, Krievijas jaunas ofensīvas pret Ukrainu iespējamība šonedēļ ir ļoti augsta. Jau pašlaik krievu karaspēks uzbrūk faktiski visos virzienos, bet, kā vērtēja Rajevs, nav tā, ka viss būtu bezcerīgi. Ukraina pat spēj dot prettriecienus un atgūt dažas teritorijas.

Ukraina, Vuhledaras kaujas

Vērtējot, kāda varētu būt iespējamā krievu ofensīva, Rajevs atzīmēja, ka šajā ziņā problēmas rada tas, ka īsti nav zināms, cik un kādi Krievijas spēki savilkti ap Ukrainas ziemeļu robežu. Skaidrs esot vien tas, ka krievi atkal spējuši sapulcēt armiju.

Ukrainas armijas rīcībā lielas kļūdas aizvadītā gada laikā Rajevs neredz, jo, atvairot agresora uzbrukumu, izdarīts vairāk nekā vairums no ukraiņiem gaidīja.

“Nekas šajā karā nav zaudēts,” izteicās Rajevs, “bet runāt par viegliem laikiem nav pamata un mūs vēl gaida vairāki smagi mēneši.”

Eksperts lēsa, ka kara darbības turpināšanās varētu būt gaidāma visu šo vasaru un rudeni un drīzāk, ka karš varētu beigties nākamgad. Šajā ziņā svarīgi būs, cik spēcīgs būs pašlaik gaidāmais krievu uzbrukums un ukraiņu spējas to atvairīt.

Savukārt runājot par ieroču piegādēm, Rajevs uzsvēra, ka svarīgs ir ne vien piegādes fakts, bet arī daudzums, piemēram, ja piegādā “Leopard2” tankus tikai vienam bataljonam, tad tas ir par maz.

Rajevs domā, ka Krievija ir mainījusi savus uzstādījumus un pašlaik nevis cenšas iegūt lielas Ukrainas teritorijas, bet gan krievu armijas mērķis esot iznīcināt vai būtiski vājināt Ukrainas armiju. Tāpēc neredzam lielu virzību uz priekšu teritoriāli, piebilda eksperts.

Ukrainas karavīri pozīcijās pie Bahmutas
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.