Zane Driņķe: Latvijas lauki ir neapdzīvoti un tas, protams, skumdina 119

“No tāda cilvēciskā skata, kad brauc pa Latviju, un kad tie lauki ir neapdzīvoti, to var just, ka mums tā apdzīvotība nav tik liela, protams, tas skumdina no tāda aspekta,” tā savu komentāru TV24 raidījumā “Preses klubs” iesāka teikt Biznesa augstskolas “Turība” rektore un profesore Zane Driņķe, diskutējot par Latvijas reģionu attīstību un iedzīvotāju iespējām pārcelties no viena reģiona uz citu, lai viss nekoncentrētos galvaspilsētā Rīgā vien.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Lasīt citas ziņas

“Man kā iedzīvotājai acīmredzot būtu svarīgi, lai visos reģionos un tātad arī pašvaldībās tiktu nodrošināti vienlīdz kvalitatīvi pamatpakalpojumi, kādi tie ir lielajās pilsētās. Tas būtu viens no argumentiem, lai es, pirmkārt, vispār domātu par pārcelšanos ārpus Rīgas, Rīgas rajona un tā tālāk. Tas būtu viens. Otrs – kāds mums vispār ir reģionu attīstības virziens? Es tādus konkrētus mērķus neesmu redzējusi līdz šim, izņemot administratīvi teritoritālo reformu, ap ko mums te vēl joprojām ir visādas peripētijas,” sacīja Biznesa augstskolas “Turība” rektore Driņķe TV24 raidījumā.

Driņķe vēl piebilda, ka viņai kā iedzīvotājai trūkst informācijas, lai viņa izdarītu izvēli un pārceltos, piemēram, uz Kurzemi. “Vai man visi šie valsts pamatpakalpojumi ir pieejami šajā konkrētajā pilsētā tur? Tas būtu mans arguments. Ja man tiešām vajadzētu, es varētu sākt meklēt to informāciju, bet mēs – Latvija – tādi neesam vienīgie, tā tas notiek pasaulē,” atzina Driņķe, diskutējot par reģionu iztukšošanos un to, kas varētu sekmēt iedzīvotāju pārcelšanos no Rīgas uz lauku reģioniem, ja viņi to vēlētos realizēt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.