Rīgas lielākā atskurbtuve ir Stradiņu slimnīcas uzņemšanas nodaļa, un tas nav normāli 39

Diskusijas par atskurbtuvēm Latvijā ilgst vairākus gadus, šobrīd aktualizējies arī jautājums par nepilngadīgo atskurbtuvju izveidi. Atbilstoši Pašvaldību likuma pārejas noteikumiem atskurbināšanas pakalpojuma pieejamība pašvaldībām pilnībā jānodrošina, sākot ar 2024.gada 1.janvāri, bet diemžēl tas tā nav.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Preses klubs” Artūrs Zvejsalnieks, zvērināts advokāts norāda, ka atskurbtuvju jautājums ir milzīgs, un runa ir ne tikai par jauniešu atskurbtuvēm, bet vispār par atskurbtuvju nepieciešamību. Šobrīd tiek runāts, ka Rīgas lielākā atskurbtuve ir Stradiņu slimnīcas uzņemšanas nodaļa, un tas nav normāli un tā ir bezjēdzīgu resursu tērēšana, un tā tas nedrīkst būt, norāda advokāts.

Pēc būtības tam vajadzētu būt pašvaldības jautājumam sadarbojoties ar policija un droši vien ar valsts dotācijām. Es nedomāju, ka būtu svarīgi atskurbtuves tieši nepilngadīgajiem, šis jautājums vienkārši būtu jāatrisina, saka Zvejsalnieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Protams, ja mēs runājam par nepilngadīgajiem, tad prioritāti nepilngadīgais, kurš uz ielas atrodas alkohola reibumā, ir jānogādā mājās. Nav tik daudz nepilngadīgo, kuriem nav māju, lielākā daļa nepilngadīgo būs tādi, kurus varēs nodot vecākiem,” norāda Zvejsalnieks.

Droši vien būs situācijas, bet tie būs daži gadījumi nedēļā, kur nepilngadīgo nevarēs atstāt mājās, jo neviena nebūs, vai, ja ir nepilngadīgais bez vecākiem, tad viņš ir kādā aprūpes iestādē, attiecīgi kaut kādas mājas viņiem ir. Mēs neesam tādā situācijā, ka mums masveidīgi bērni uz ielas dzīvotu, viņš rezumē.

“Protams, ir mājas, uz kurām aizvedot nepilngadīgo, izrādās, ka vecāki ir alkohola reibumā, bet es nedomāju, ka tādas situācijas būs vairākas dienā, tādas būs salīdzinoši maz.”

“Ja mums būtu atrisināts šis jautājums… nevis vedam uz Stradiņu slimnīcu, bet gan uz atskurbšanas iestādi, tad gan jau kaut kādu atsevišķu telpu nepilngadīgajiem varētu atrast, bet atskurbtuves ir vajadzīgas,” norāda Zvejsalnieks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.