Foto: Ieva Čīka/LETA

ZZS atkārtoti aicina samazināt PVN likmi piena produktiem, maizei, svaigai gaļai un zivīm un olām 0

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) atkārtoti aicina lemt par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšanu piena produktiem, maizei, svaigai gaļai un zivīm, kā arī olām ar mērķi iedzīvotājiem mazināt ikdienas izdevumus, aģentūru LETA informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa.

Reklāma
Reklāma
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību 10
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

ZZS Saeimas frakcija ir sagatavojusi priekšlikumus grozījumiem Pievienotās vērtības nodokļa likumā, aicinot parlamentu lemt par 0% PVN likmes piemērošanu no šā gada 1.jūnija dzeramajam pienam bez piedevām ar derīguma termiņu līdz 10 dienām, piena produktiem bez piedevām, tostarp skābajam krējumam, saldajam krējumam, kefīram, rūgušpienam, paniņām, rjaženkai, pilnpiena biezpienam, biezpienam, vājpiena biezpienam, jogurtam, kā arī maizei bez piedevām, svaigai un atdzesētai gaļai un zivīm, vistu un paipalu olām čaumalās.

ZZS informē, ka straujo cenu kāpumu pārtikai veicina elektroenerģijas, degvielas un dabasgāzes izmaksu pieaugums. Tā rezultātā pārtika kļūst arvien mazāk pieejama Latvijas sabiedrībai, uz ko norāda arī Latvijas lauksaimnieki un pārtikas ražotāji, darba devēji un citu nozaru pārstāvji, aicinot samazināt PVN likmi un tādējādi atbalstīt gan iedzīvotājus, gan uzņēmējus Latvijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šis gads jau iezīmējies ar dramatisku energoresursu cenu kāpumu, kas negatīvi ietekmējis gan iedzīvotāju pirktspēju, gan uzņēmumu finanšu rādītājus. Šobrīd ir īstais brīdis, lai Saeima izšķirtos par efektīvu atbalstu mūsu sabiedrībai ikdienā nepieciešamo pārtikas preču iegādei,” akcentē ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Uldis Augulis.

ZZS priekšlikumi grozījumiem Pievienotās vērtības nodokļa likumā ir iesniegti izskatīšanai Saeimā, aicinot tos iekļaut tuvākās parlamenta sēdes darba kārtībā. ZZS frakcija mudina Saeimas kolēģus nopietni vērtēt iespējas mazināt PVN likmi pārtikas precēm.

Frakcijas pārstāvji aicina citu politisko spēku pārstāvjus “nebaidīties no koalīcijas līguma pārkāpšanas”, bez diskusijām atsakoties no iespējas atbalstīt iedzīvotājus un uzņēmējus šajā tautsaimniecībai sarežģītajā laikā.

Kā ziņots, Saeima jau 7.aprīlī Saeima noraidīja ZZS iesniegtos grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas būtu noteikuši samazināto PVN likmi 5% apmērā pienam, maizei, gaļai, zivīm un citiem primārajiem pārtikas produktiem.

Samazināto PVN likmi likumā tika rosināts noteikt maizei bez piedevām, svaigai un atdzesētai vairāku dzīvnieku gaļai, tajā skaitā cūkgaļai, liellopu un mājputnu gaļai, kā arī svaigām un atdzesētām zivīm. Tāpat nodokļa 5% likmi tika aicināts noteikt vistu un paipalu olām čaumalās, pienam un dažādiem piena produktiem bez piedevām, tajā skaitā krējumam, biezpienam, kefīram un paniņām.

SAISTĪTIE RAKSTI