×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
12. jūnijs, 2015
Drukāt

15 padomi no tiem, kuri dzīvo ilgi un laimīgi

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Kāds ārzemju žurnālists divus gadus ceļoja pa pasauli un tikās ar cilvēkiem, kuriem ir pāri 60 un kuri savos gados ir laimīgi. Žurnālistam izdevās savākt daudz stāstu no tiem, kuri savos 70, 80, 90 un pat 100 gados dzīvo aktīvu, laimīgu dzīvi, kā arī izdot stāstu krājumu par tādiem cilvēkiem ar nosaukumu “Laimes vecums”.

Kas gan vieno cilvēkus, kuri šādā vecumā ne tikai neīd un neslimo, bet pat pamanās nolēkt ar izpletni, uzrāpties kalnu virsotnēs, piedalīties maratonos un veic daudz citu dažādu varoņdarbu, kurus neņemtos veikt lielākā daļa divdesmitgadnieku?

Izrādās, visiem šiem cilvēkiem, neatkarīgi no dzīvesvietas, labklājības līmeņa, interesēm, garšas kaislībām ir vesela rinda vienojošu īpašību, kas ļauj tiem justies laimīgiem neatkarīgi no sava vecuma.

1. Esiet neatkarīgi

Lielākā daļa aptaujāto jūtas neatkarīgi un uzskata to par sava vecuma priekšrocību: atšķirībā no jaunības, viņus jau neviens vairs nemācīja dzīvot, viņi savākuši pietiekami dzīves gudrību, lai neskatītos, ko dara apkārtējie un ko domā par viņu rīcību un dzīvesveidu.

2. Dzīvojiet tagadnē

Neviens nezin, kas ar jums notiks nākotnē, bet pagātne palikusi aiz muguras. Kaut arī lielākā daļa cilvēku, kuriem ir pāri 60, dzīvo pagātnē, aptaujātie padzīvojušie, laimīgie cilvēki izbaudīja to, kas tiem ir tagad, un negribēja atgriezties jaunībā, jo viņi patiesi neuzskatīja, ka visa viņu dzīve ir pagājusi.

3. Attīstība ir dzīve

Padzīvojušie, laimīgie cilvēki uzskatīja, ka visa jēga ir attīstība, kuru katrs no viņiem ieguva no savas aizraušanās, bet lielākā daļa piedalījās dažādu sporta veidu sacensībās. Redzot progresu, cilvēks iegūst jēgu tālākām nodarbēm un jēgu dzīvei.

4. Atrodiet lietu, ko patiesi mīlat

Visiem padzīvojušajiem, laimīgajiem cilvēkiem bija aizraušanās, kura, kā likums, neiekļaujas mūsu priekšstatos par mierīgu vecuma pavadīšanu, bet ir spilgts piemērs aktīvai ilgdzīvošanai: lēcieni ar izpletni, aikido, sērfošana, dejas, pop grupa, izgudrojumi u.c. Iespējams, ka tas ir galvenais, kas šiem cilvēkiem liek katru dienu celties no gultas, pilnveidoties savā lietā un neļaut sev atslābt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+