Mobilā versija
+14.3°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 25. jūnijs, 2017
13. jūnijs, 2013
Drukāt

1773. gada 13. jūnijā

13jun_Jungs_22

Pirms 240 gadiem, 1773. gada 13. jūnijā, Somersetas grāfistē Anglijā piedzima poliglots, dabaszinātnieks un ārsts Tomass Jungs.

 

Viņa iezīmīgākie veikumi zinātnē saistās gan ar atklājumiem par gaismas dabu, gan eģiptoloģiju. Viņš izskaidroja acs lēcas akomodāciju – spēju pielāgoties priekšmetu aplūkošanai tuvumā un tālumā, kā arī atklāja gaismas un skaņas viļņu pārklāšanās efektu jeb interferenci. Kā lingvists Jungs deva nozīmīgu ieguldījumu senēģiptiešu rak­stu zīmju atšifrēšanā. Pie šā uzdevuma viņš ķērās viens no pirmajiem. Jungam izdevās atklāt ap 30 hieroglifu nozīmi. Lai arī tas nenodrošināja tekstu pilnu izlasīšanu, tomēr krietni atviegloja darbu franču eģiptologam Žanam Fransuā Šampoljonam, kuru pasaule pazīst kā Rozetas akmens senēģiptiešu tekstu atšifrētāju.

 

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenis (1)Francijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+