Mobilā versija
-2.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
23. maijs, 2014
Drukāt

1834. gada 23. maijā

23maijs_Baumanis_2

Pirms 180 gadiem, 1834. gada 23. maijā, Zaķu salas pārcēlāja ģimenē piedzima Jānis Frīdrihs Baumanis – pirmais profesionālais latviešu arhitekts ar akadēmisku izglītību, viens no Rīgas Latviešu biedrības dibinātājiem.

Par latviešu arhitektūras ciltstēvu godātais Baumanis projektējis tagadējās Latvijas Mūzikas akadēmijas, Saeimas, Augstākās tiesas un Rīgas cirka ēkas, veidojis Raiņa bulvāra un Merķeļa ielas namus. Bet atzinību un atpazīstamību 1863. gadā vēl jaunajam arhitektūras studentam atnesa uzvara konkursā par Vidzemes Bruņniecības namu – tagadējo Saeimas namu. Darbs pie tā notika kopā ar vienaudzi, ne mazāk talantīgo vācieti Robertu Augustu Pflūgu. Kopumā pirmais latviešu arhitekts projektējis vairāk nekā 150 ēku, tajā skaitā koka pagaidu estrādes pirmajiem trim latviešu Dziesmu svētkiem 1873., 1880. un 1888. gadā.

Pievienot komentāru

Bēgļu aizmukšana nostādījusi Latviju ne īpaši glaimojošā situācijā (20)Bēgļu aizbraukšana no Latvijas ir nostādījusi mūsu valsti ne īpaši glaimojošā situācijā, turklāt tā ir arī indikācija, ka solidaritāte patvēruma meklētāju uzņemšanā
"Jā, jā, jā, kļūdījāmies!" Auto žurnālists Pauls Timrots par "Zebras" traci (2)“Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.
Draugiem Facebook Twitter Google+