Mobilā versija
+4.2°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
23. maijs, 2014
Drukāt

1834. gada 23. maijā

23maijs_Baumanis_2

Pirms 180 gadiem, 1834. gada 23. maijā, Zaķu salas pārcēlāja ģimenē piedzima Jānis Frīdrihs Baumanis – pirmais profesionālais latviešu arhitekts ar akadēmisku izglītību, viens no Rīgas Latviešu biedrības dibinātājiem.

Par latviešu arhitektūras ciltstēvu godātais Baumanis projektējis tagadējās Latvijas Mūzikas akadēmijas, Saeimas, Augstākās tiesas un Rīgas cirka ēkas, veidojis Raiņa bulvāra un Merķeļa ielas namus. Bet atzinību un atpazīstamību 1863. gadā vēl jaunajam arhitektūras studentam atnesa uzvara konkursā par Vidzemes Bruņniecības namu – tagadējo Saeimas namu. Darbs pie tā notika kopā ar vienaudzi, ne mazāk talantīgo vācieti Robertu Augustu Pflūgu. Kopumā pirmais latviešu arhitekts projektējis vairāk nekā 150 ēku, tajā skaitā koka pagaidu estrādes pirmajiem trim latviešu Dziesmu svētkiem 1873., 1880. un 1888. gadā.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (68)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+