Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
5. augusts, 2016
Drukāt

1896. gada 5. augustā

5aug_Dreslers_2

Pirms 120 gadiem, 1896. gada 5. augustā, Vecmīlgrāvī strādnieku ģimenē piedzima karikatūrists, grafiķis un asprātīgo rīmju autors Jānis Dreslers.

Žurnālam “Atpūta” 30. gados zīmētie komiksi par Jefiņu, Slīmestu, Sprukstiņu un citiem līdz ar pašsacerētajiem pantiņiem darīja viņu latviešu tautā ļoti populāru. Pirmo karikatūru Bolderājas kokzāģētavas strādnieka Dreslera izpildījumā 1912. gadā publicēja izdevums “Gailis”, taču popularitātes ziedu laiki attiecas uz 20. – 30. gadiem. Līdz 1940. gadam viņa zīmēto karikatūru un pavadošo humoristisko četrrinžu skaits sniedzās tūkstošos. Stāsta, ka vēlāk par folkloru kļuvušās rīmes Dreslers sācis sacerēt drauga, dzejnieka Jāņa Ziemeļnieka ietekmē. Dienā zīmēts, bet naktīs sacerēts. Par karikatūrām vācu okupācijas laika žurnālam “Laikmets” Dreslers no padomju okupācijas varas saņēma 15 gadus soda nometnēs un tur pavadīja 10 gadus. Pēc atbrīvošanas karikatūrists turpināja epizodiski zīmēt “Dadzim”, “Zvaigznei”, “Bērnībai”, “Literatūrai un Mākslai” un “Padomju Jaunatnei”.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (49)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+