Mobilā versija
+4.1°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
5. augusts, 2016
Drukāt

1896. gada 5. augustā

5aug_Dreslers_2

Pirms 120 gadiem, 1896. gada 5. augustā, Vecmīlgrāvī strādnieku ģimenē piedzima karikatūrists, grafiķis un asprātīgo rīmju autors Jānis Dreslers.

Žurnālam “Atpūta” 30. gados zīmētie komiksi par Jefiņu, Slīmestu, Sprukstiņu un citiem līdz ar pašsacerētajiem pantiņiem darīja viņu latviešu tautā ļoti populāru. Pirmo karikatūru Bolderājas kokzāģētavas strādnieka Dreslera izpildījumā 1912. gadā publicēja izdevums “Gailis”, taču popularitātes ziedu laiki attiecas uz 20. – 30. gadiem. Līdz 1940. gadam viņa zīmēto karikatūru un pavadošo humoristisko četrrinžu skaits sniedzās tūkstošos. Stāsta, ka vēlāk par folkloru kļuvušās rīmes Dreslers sācis sacerēt drauga, dzejnieka Jāņa Ziemeļnieka ietekmē. Dienā zīmēts, bet naktīs sacerēts. Par karikatūrām vācu okupācijas laika žurnālam “Laikmets” Dreslers no padomju okupācijas varas saņēma 15 gadus soda nometnēs un tur pavadīja 10 gadus. Pēc atbrīvošanas karikatūrists turpināja epizodiski zīmēt “Dadzim”, “Zvaigznei”, “Bērnībai”, “Literatūrai un Mākslai” un “Padomju Jaunatnei”.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (8)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+