Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
14. septembris, 2015
Drukāt

1935. gada 14. septembrī

14sept_Cakste_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 14. septembrī, Meža kapos Rīgā Valsts prezidents Alberts Kviesis atklāja monumentālu kapa pieminekli Latvijas valsts pirmajam vadītājam Jānim Čakstem.

Bija klāt Ministru prezidents Kārlis Ulmanis un daudz citu tā brīža Latvijas politiskās, militārās un kultūras dzīves prominenču, arī Čakstes ģimenes locekļi un Latvijā akreditētie ārvalstu diplomāti. Pieminekli cēla pēc tēlnieka Kārļa Jansona meta un viņa vadībā, sadarbojoties ar arhitektu Alfrēdu Birkhānu. 4,5 m augsto granīta pusloka sienu veidoja no bluķiem, kurus atveda no Daugavgrīvas Komētforta. Sienu galos abās pusēs obeliskam ar J. Čakstes profilu vidū novietoja alegoriskus ciļņus. Viens no tiem atveido senču cīnītāju ar izdzēstu lāpu, kas simbolizē robežu starp dzīvību un nāvi, otrs – sērojošu jaunavu, kas izsaka tautas sēras par aizgājēju. Pieminekli apstādīja sarkanām un baltām asterēm. Padomju gados šis monuments daudziem latviešiem bija kā klusējošas, spītīgas pretestības simbols.

Pievienot komentāru

Vējonis ar Lavrovu tikai sasveicināsLatvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis nupat notikušajā Minhenes drošības konferencē sēdējis plecu pie pleca ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu. Vai tā ir tikai nejaušība, un ko abas amatpersonas runājušas?
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+