Mobilā versija
Brīdinājums +0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
17. februāris, 2015
Drukāt

1935. gada 17. februārī (1)

17feb_Izstade_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 17. februārī, PSRS Tautas komisāru padome un PSRS kompartijas centrālkomiteja pieņēma lēmumu “Par Vissavienības lauksaimniecības izstādes organizēšanu Maskavā”.

Izstāde ar milzīgu ideoloģisko nozīmi pakāpeniski izpletās vairāk nekā 200 hektāru plašā teritorijā ar pompoziem un grezniem paviljoniem, kuros demonstrētajam vajadzēja parādīt, ka PSRS dzīvo pārpilnībā, bet rūpniecība un lauksaimniecība zeļ. 1959. gadā kompleksu pārsauca par “PSRS Tautas sasniegumu izstādi”. Tamlīdzīgas izstādes bija jāievieš arī citās padomju republikās. Latvijas PSR tādu sāka organizēt 1952. gadā, un vēlāk līdz pat 1991. gada rudenim tā pastāvēja otrpus Lielajai Mežaparka estrādei. Citur pasaulē tādus pasākumus organizēja reklāmas un komerciālos nolūkos, bet Padomju Savienībā “tautas sasniegumu izstādēm” bija cita filozofija. Faktiski tās bija kā muzeji, kuru apmeklētāji varēja noraudzīties uz izstrādājumiem un produktiem, kādus ikdienā un veikalos lielākoties nevarēja sastapt vai arī tie skaitījās deficīts.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kur palika materials par amerikanu un anglu Drezdenes bombardesanu ? Visadi murgojumi karajas nedelam ,bet taisniba Latvijas avizei nepatik jo merkakis nelauj runat taisnibu.

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+