Mobilā versija
+2.1°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
5. septembris, 2016
Drukāt

1936. gada 5. septembris

5sept_Vienibasbrauciens_2

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 5. septembrī, Latvijā notika pirmais liela mēroga riteņbraukšanas popularizēšanas pasākums – Vienības brauciens.

 

To rosināja valsts vadītājs Kārlis Ulmanis. Startu amatieriem deva daudzās Latvijas pilsētās – ar aprēķinu, ka finišu Vienības laukumā (Esplanādē) Rīgā tie sasniegs pirmās dienas vakarā vai nākamajā dienā, kad galvaspilsētā notika “iespaidīga latvju riteņbraucēju parāde”. “Grandiozais Vienības brauciens sācies. Lielais notikums saviļņojis visu valsti. Kā čaklu skudru bari rīt ciklistu grupas virzīsies pa visiem ceļiem uz Rīgu. Lauku iedzīvotāji tos pavada ar labceļa vēlējumiem un atbalstu,” tā “Jaunākās Ziņas”. Spēcīgākie sportisti jau plkst. 7.30 bija izbraukuši no Vienības laukuma un vispirms devās uz K. Ulmaņa dzimtajām mājām “Ezerkleišām”, kur iestādīja auto līdzi vesto ozolu. Pēc tam tālāk uz Oskara Kalpaka cīņu vietām Airītēs, nakšņošana Kuldīgā un atpakaļ. Pirmajā Vienības braucienā piedalījās 1214 riteņbraucēji.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+