×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. novembris, 2015
Drukāt

Āboltiņa: Straujuma apliecināja gatavību demisionēt “airBaltic” dēļ (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien “Vienotības” frakcijas sēdē esot apliecinājusi, ka ir gatava demisionēt saistībā ar valdības lēmumu par “airBaltic” investora piesaisti, tomēr partija neuzskata demisiju par iespējumu valsts budžeta pieņemšanas laikā.

Taujāta par iespējamu rīcību, ja neizdoties pārliecināt deputātus un “Vienotību” par nepieciešamo 80 miljonu aizdevumu, “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa žurnālistiem atbildēja, ka valdības vadītāja šodien frakcijas sēdē apliecināja, ka ir gatava demisionēt, bet neviens frakcijā neuzskatīja par iespējamu demisionēt budžeta pieņemšanas laikā.

“Ir kaut kādi vēsturiski brīži, kuros tas parasti nenotiek,” piebilda politiķe. Viņa uzsvēra, ka frakcija pašlaik uzskata par prioritāti budžeta pieņemšanu.

Jautāta par to, kas būs izšķirošais tam, vai Straujuma varēs vadīt valdību arī pēc budžeta pieņemšanas, Āboltiņa teica, ka valdībai ir jāpierāda rīcībspēja. Viņa turpināja, ka lēmums par “airBaltic” bija koleģiāls. Par to atbild ministrs, kurš virzīja šo jautājumu un arī “komandas vadītājs”.

Taujāta, vai valdības rīcībspēja pašlaik ir apšaubāma un situācija ar investora piesaisti to apliecina, “Vienotības” līdere atbildēja apstiprinoši. Proti, valdība spēj lemt par darba kārtības jautājumiem, bet pašlaik tā nespējot skaidrot sabiedrībai dažādus jautājumus, uzskata politiķe.

Kā ziņots, Straujuma vakar pieprasīja satiksmes ministra Anrija Matīsa (V) demisiju. Iemesls demisijas pieprasīšanai esot ministra novilcinātās darbības, laicīgi neiepazīstinot valdību ar nepieciešamo rīcību valsts nacionālās aviokompānijas “airBaltic” attīstībai, kā arī uzraudzības trūkums par aviokompānijas stratēģisko virzību, tādējādi, iespējams, neizmantojot visas potenciālās iespējas.

Valdība otrdien atbalstīja “Prudentia” atrasto nacionālās aviokompānijas “airBaltic” finanšu investoru, Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kurš par 52 miljonu eiro ieguldījumu iegūs 20% “airBaltic” akciju, savukārt valsts aviosabiedrībā ieguldīs 80 miljonus eiro. Iepriekš gan Matīss bija paudis viedokli, ka nacionālās drošības apsvērumu dēļ nebūtu vēlams izvēlēties šo konsultanta “Prudentia” atrasto “airBaltic” investoru.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Tas “air Baltic” nav nekas cits, kā viens kolosāls sūknis ar kura palīdzību “pareizie cilvēki” no valsts kases sūknē laukā miljonus.
  Priekš medicīnas mums miljonu pietrūkst, priekš zemessargiem pietrūkst 133 tūkstošu par ko iegādāties nakts redzamības ierīces, bet “air Baltic” – svēta lieta, tur var iešķiebt desmitiem miljonu, atbalstam protams.
  Iedomājieties, kas notiktu, ja tāda “air Baltic” nemaz nebūtu!
  Nekas nenotiktu. Lidmašīnas kā lidojušas, tā lidotu. Bet desmitiem miljonu paliktu valsts kasē

 2. Es kaut ko , laikam, nesaprotu. Ja par 52 milj. 20% akciju, tad cik vērta “air Baltic” vispār ir? Un cik maksā viena lidmašīna?

 3. Kapēc Prudentijai Atbildēt

  Vajadzīgs Kremlim tik draudzīgs investors kurš grib mums iztirgot Putina iemīłotās lidmašīnas?

 4. Kad viņa apjēgs, kas viņas rokām sadarīts!!!!!….ja apjēgs…

 5. straujuma savu izdarīja, nu var aiziet. gaidam nākošo iznīcināšanas posmu?

 6. TP bija drosmīgāka!

 7. Kāpēc pa vienam?

 8. Matīsa demisija. Sraujumas demisijas iespējamība… Vai vai vai. Nabaga Matīss, nabaga Straujuma – kā gan viņiem jācieš.
  Es zinu, ka daudzi būtu ar mieru kādu gadiņu saņemt viņu algas un privilēģijas, neko jēdzīgu nedarīt, vai, tieši otrādi, par zināmu neoficiālu atlīdzību strādāt nejēdzības un noziegumus, bet pēc tam tautai par prieku demisionēt. Ne Matīss un Straujuma ir pirmie, ne pēdējie demisionētāji, kuru dēļ valsts zaudē desmitiem un pat simtiem miljonu. Vienus valsts izsaimniekotājus un apzadzējus nomaina citi. Neviens ne par ko reāli neatbild.
  Un kamēr šitā sistēma strādās, nekas nemainīsies.
  Cik ilgi vēl tauta paklausīgi ies uz vēlēšanām un piešķirs demokrātijas mandātu šādiem neliešiem?
  Ja mēs esam tādi ēzeļi, tad nav jāžēlojas, ka mūs jāj!

 9. STRAUJUMAI IR JĀDEMISIONĒ BEZ DOMĀŠANAS, JO VIŅA NAV PAR LATVIJAS NACIONĀLO DROŠĪBU ŠĀ INVESTORA SAKARĀ!!! Forši, ka viņas draugs Kozlovskis tagad būs Matīsa vietā, JO ir ĻOTI “PATRIOTISKI” noskaņots ministrs, kurš VIENMĒR” AIZSTĀVĒJIS” SAVU VALSTI UN PAMATTAUTU…Tas ir VĀJPRĀTS, KO IZLASĪJU ŠĀ INVESTORA ADRESĒ… VĀJPRTĀTS!?? Un ar tādu investoru viņa paraksta vienošanos…Cik BAIGI, KA TĀDA SIEVIETE VADA LATVIJAS VALSTI!? BAIGI!??

  • Kas, atkal frizūra nav pareiza? Cik es redzu, tie visi sasāpējušie jautājumi ir Satiksmes ministrijas jautājumi. Neesmu arī drošs, ka nav speciāli radīti. Parastā prakse: sākumā tirgo ar biļetēm lētāk par pašizmaksu, ieģūst peļņu un sadala to. Pēc tam konstatē zaudējumus un griežās pie valsts pēc dotācijām. No parastiem grāmatvedības datiem to nevar redzēt it sevišķi Straujumas līmeni. To jāpārvalda ministrijai. Straujumas vainair tā, ka tas Matīs tur tik ilgi jauc gaisu. Bet jā atceraties uz to ir pastāvējis Bērziņa kungs, kad veidojuši šo valdību, viņam bija ļoti vajdzīgi tie krievu kalpi.

 10. Atbalstu Straujumas demisiju,jo neredzu viņu kā līderi,tāpēc lai iet pelnītā pensijā.

 11. šis investors ir kremlim tuvs cilvēks, tad tādēļ atstādināja jo nepiekrita…..Iepriekš gan Matīss bija paudis viedokli, ka nacionālās drošības apsvērumu dēļ nebūtu vēlams izvēlēties šo konsultanta “Prudentia” atrasto “airBaltic” investoru.

Draugiem Facebook Twitter Google+