×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. decembris, 2012
Drukāt

Āboltiņa: “Vienotība” pa skuju taku neaizies

Foto-LETAFoto-LETA

“Vienotība” Latvijas politikā ir ienākusi uz palikšanu, un skeptiķu runām par partijai draudošām beigām nav pamata, 1.decembrī valdošās partijas “Vienotība” kongresā sacīja tās valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

“Domāju, šodien varam skaidri teikt – “Vienotība” ir ienākusi Latvijas politikā uz palikšanu,” savā uzrunā biedriem uzsvēra Āboltiņa. “Savukārt tiem, kas piesauc pagātnes neveiksminiekus un runā par partijai draudošām skuju takām, varam droši teikt – nesagaidīsiet,” sacīja partijas līdere.

Viņa atzīmēja, ka partijai gada laikā kopš iepriekšējā kongresa ir izdevies kļūt par vienotu partiju, tas gan nenozīmē, ka tā būtu vienveidīga vai arī tajā nebūtu diskusiju. Tāpat Āboltiņa atzīmēja, ka partijai gadās situācijas, kurās tā tiek nesaprasta vai pārprasta, kas rada augsni spekulācijām par “Vienotības” šķietamo augstprātību un slēptajām interesēm. Taču  “Vienotībai” neesot citu interešu, kā vien Latvijas un tās pilsoņu intereses. Tādēļ partijai aktīvāk jāskaidro tās pozīcija, sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Viņa arī atzīmēja, ka politikas process ikdienā mēdz būt konfrontējošs un agresīvs, tādēļ ir tikai normāli, ka partijas biedru vidū pasprūk kāds asāks vārds. “Tomēr tam vispirms ir domātas partijas iekšējās diskusijas, nevis mediju slejas. Partijai ir jāveicina iekšējais dialogs. Demokrātija sakņojas viedokļu dažādībā un tā paredz debates, ideju cīņas un pārliecināšanu,” norādīja Āboltiņa.

“Pastiprināts mediju jūtīgums pret interešu konfliktiem un uztraukums par iespējamu korupciju ir realitāte, ar kuru ir jārēķinās katram. Tas šodien ir viens no “Vienotības” uzdevumiem: reabilitēt sabiedrības acīs efektīva un vienlaikus godprātīga politiķa tēlu,” sacīja Āboltiņa.

Uzrunājot partijas biedrus, Āboltiņa norādīja, ka vienīgais Latvijas resurss ir cilvēki, taču līdz šim nav darīts pietiekami daudz, lai valsts patiešām radītu apstākļus cilvēku iniciatīvai un radošumam. “Latvijai ir svarīgs katrs tās cilvēks – nevis kā statistisks iekšzemes kopprodukta veidotājs vai ailīte pabalstu sarakstā, bet gan kā unikāla personība, ar saviem talantiem un spējām,” sacīja Āboltiņa.

Viņa norādīja, ka iepriekš valdījis priekšstats, ka pietiek ar to, ka valsts liek cilvēkus mierā, lai viņi kļūtu inovatīvi un radoši paši no sevis, taču šāda pieeja izrādījusies kļūdaina. Tādēļ cilvēku iniciatīvai ir jārada apstākļi, lai Latvija patiešām kļūtu par iespēju zemi.

“Būsim atklāti – ne jau ar dažu latu pielikumu minimālajai algai vien mēs apturēsim cilvēku aizbraukšanu. Politiķu lielais izaicinājums šodien ir stiprināt cilvēkos pārliecību, ka Latvija ir īstā vieta, kur īstenot savas ieceres un talantus – ekonomikā, zinātnē, mākslā un citur, ” sacīja  “Vienotības” līdere.

Viņa norādīja, tamdēļ valstij ir jābūt pretimnākošai katram, kurš grib un var uzsākt ko jaunu. Tas vispirms ietver skaidru un saprotamu nodokļu sistēmu, fiskālo stabilitāti, gudras pārmaiņas izglītībā, valsts atbalstu inovācijām un radošumam.

Tāpat ir svarīgi, lai katrs cilvēks Latvijā justos drošs par valsts atbalstu sev un savai ģimenei grūtās dzīves situācijās, jo tikai drošs cilvēks spēj būt radošs. Tomēr vissvarīgākais ir veidot valstī atbalstošu vidi un noskaņojumu, lai katrs, kurš vēlas darīt ko jaunu, drosmīgu vai oriģinālu, netiktu tūliņ nosodīts kā izlēcējs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+