×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2013
Drukāt

Afganistānas galvaspilsētu satricinājuši vairāki sprādzieni

Foto - AFPFoto - AFP

Afganistānas galvaspilsētu Kabulu satricinājuši vairāki sprādzieni un apšaude, par ko atbildību uzņēmušies talibi, paziņojusi policija.

Uzbrukums bija vērsts pret Kabulas satiksmes policijas pārvaldi, un saspringtā situācija ilga vairākas stundas, līdz visi uzbrucēji tika nogalināti. Afgāņu policijas operācijā iesaistījās arī NATO Starptautiskie Drošības atbalsta spēki (ISAF). Amatpersonu sniegtā informācija liecina, ka uzbrukumā nogalināti trīs policisti, ievainoti četri satiksmes policisti, divi policijas īpašo spēku vienības vīri un vairāki civiliedzīvotāji.

Trīs no pieciem uzbrucējiem tika nogalināti jau uzbrukuma sākumā, bet pārējiem diviem, kuriem mugurā bija sprāgstvielām aprīkotas vestes, izdevās iekļūt policijas pārvaldes ēkā, no kurienes viņi atklāja uguni pret policistiem. Tomēr policijas operācijas laikā arī viņi tika nogalināti. “Viss ir beidzies. Pēdējie divi teroristi ir miruši un viņiem pat netika dota iespēja detonēt savas pašnāvnieku vestes,” aģentūrai AFP atklāja Kabulas policijas priekšnieks ģenerālis Mohamads Ajubs Salangi. Viņš skaidroja, ka operācija vilkusies tik ilgi tādēļ, ka policisti darbojušies ļoti uzmanīgi. “Tur bija ļoti daudz svarīgu dokumentu, tādēļ mēs darbojāmies ļoti uzmanīgi, lai nenodarītu nekādus bojājumus šiem dokumentiem,” norādīja Salangi.

Kāds vietējais policists atklāja, ka pirmo sprādzienu izraisījusi pašnāvnieka detonēta automašīnā ievietota bumba, kam sekojuši citi sprādzieni un apšaude. Aculiecinieki sākotnēji ziņoja, ka pirmais ēkas stāvs ir aizdedzies. “Te visur ir ugunsdzēsēju mašīnas, ātrās palīdzības mašīnas un policija,” norādīja kāds aculiecinieks.

ISAF apstiprināja, ka piedalījušies Afgāņu policijas operācijā. Tomēr ISAF pārstāvis aģentūrai AFP norādīja, ka iesaistīts tikai pavisam neliels skaits ISAF karavīru un vadības groži atradušies afgāņu drošības spēku rokās. Atbildību par notikušo uzņēmušies talibi.

Talibu pārstāvis Zabiulla Mudžahids paziņoja, ka šo uzbrukumu veikuši viņu kaujinieki. Mudžahids sacīja, ka talibu pašnāvnieki spridzinātāji uzbrukuši “amerikāņu apmācību centram, policijas centram un citiem militārajiem centriem un radījuši smagus dzīvā spēka zaudējumus ienaidniekam”. NATO uzskata, ka talibu spēki mazinās un šis uzbrukums bijis triks mediju uzmanības piesaistīšanai, tomēr ilgais laiks, kas bija nepieciešams teroristu likvidēšanai, liek to apšaubīt. Pagājušajā trešdienā grupa pašnāvnieku spridzinātāju uzbruka afgāņu izlūkdienesta centram Kabulas centrā. Šajā uzbrukumā dzīvību zaudēja vismaz viens apsargs un vairāki desmiti civiliedzīvotāju tika ievainoti. Tika nogalināti arī seši uzbrucēji. Talibi ir uzņēmušies atbildību arī par šo uzbrukumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+