×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. septembris, 2014
Drukāt

Aicina vērtēt arhitektūras balvai izvirzītās būves

Aivara Siliņa / publicitātes fotoAivara Siliņa / publicitātes foto

Šogad gada balvai Rīgas arhitektūrā skates žūrijas eksperti izvirzījuši 13 būves, un Rīgas pilsētas arhitekta birojs aicina visus galvaspilsētas iedzīvotājus un visus, kurus interesē galvaspilsētas arhitektūras attīstība, iesaistīties to vērtēšanā, portālu LA.lv informēja Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Ar arhitektūras sasniegumu skatei “2014. gada balva Rīgas arhitektūrā” izvirzītajiem objektiem, to fotogrāfijām un ekspertu vērtējumiem var iepazīties Rīgas pilsētas arhitekta biroja mājaslapā arhitekts.riga.lv, savukārt nobalsot par sev tīkamāko objektu un paust savu vērtējumu vai viedokli iespējams Rīgas pilsētas arhitekta biroja Facebook kontā facebook.com/RigasPilsetasArhitekts.

“Šogad turpinām pērn aizsākto tradīciju, kad gada balvai Rīgas arhitektūrā nominēto objektu vērtēšanā iesaistījām plašāku sabiedrību, kas guva ļoti lielu atsaucību. Mēs aicinām ikvienu interesentu iepazīties ar balvai izvirzītajiem objektiem un paust savu –gan cildinošu, gan arī kritisku viedokli un vērtējumu mūsu sociālajos kontos. Arī šogad sabiedrības viedoklim un vērtējumam būs nozīmīga loma lēmuma pieņemšanā par būvi, kas pelnījusi saņemt 2014. gada balvu Rīgas arhitektūrā,” uzsver Princis.

Pieteiktos vairāk nekā 70 objektus Rīgas pilsētas arhitekta biroja eksperti izvērtēja, izveidojot reģistru ar 35 dalībniekiem.Vairākās ekspertu sanāksmēs tika diskutēts par balvas pretendentu sarakstu, gan apmeklējot objektus klātienes vizītēs, gan tiekoties ar būvju autoriem un pasūtītājiem. Žūrijas darba rezultātā izveidots balvu pretendentu saraksts, kurā ietilpst 13 būves.

Gada balvai Rīgas arhitektūrā nominētos objektus vēl vērtēs un par tiem diskutēs Rīgas pilsētas arhitekta kolēģija, savukārt gala lēmumu par īpašajām balvām un galveno – 2014. gada balvu Rīgas arhitektūrā – pieņems Rīgas pilsētas arhitekts septembra beigās, ņemot vērā gan ekspertu atziņas, kas gūtas, iepazīstoties ar objektiem klātienē, gan Rīgas pilsētas arhitekta kolēģijas, ko veido nozares profesionāļi, viedokli, gan arī rīdzinieku viedokli.

2014. gada balva Rīgas arhitektūrā tiks pasniegta 6. oktobrī – Pasaules arhitektūras dienā –, kas katru gadu tiek atzīmēta oktobra pirmajā pirmdienā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+