×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

Aicinājums pieteikties jaunos un topošos velosipēdistus

Foto: LETAFoto: LETA

Lai uzlabotu skolēnu zināšanas par satiksmes drošību un ceļu satiksmes noteikumiem, CSDD jau 22. reizi rīko konkursu jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem – “Jauno satiksmes dalībnieku forums – 2015” – un aicina 10 – 12 gadus vecus skolēnus pieteikties dalībai tajā.

Katru gadu CSDD organizē Latvijas skolēniem īpašas sacensības; to mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību un vairot skolēnu izpratni par to. Visiem dalībniekiem jādemonstrē gan savas teorētiskās, gan praktiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, jāprot sniegt pirmo palīdzību, jāpārzina velosipēda tehniskā uzbūve, kā arī jāveic praktiskie uzdevumi velosipēda vadīšanā.

Kā katru gadu, sacensības norisināsies trijās kārtās, un tajās var piedalīties skolēni, kas dzimuši no 2003. līdz 2005. gadam. Pirmās kārtas sacensības, kopskaitā 32, no 10. aprīļa līdz 27. maijam notiks Latvijas reģionos. Tās sāksies Tukumā un beigsies Gulbenē. Otrā kārta jeb Latvijas fināls notiks no 5. līdz 6. jūnijam, un tajās piedalīsies komandas, kas ieguvušas augstāko vērtējumu sava reģiona pirmās kārtas sacensībās. Bet trešā kārta jeb Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks no 3. līdz 6. septembrim Vīnē, Austrijā, kurās piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda.

Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jāizveido komanda, kurā ir seši dalībnieki – trīs meitenes un trīs puiši, jāizdomā komandas nosaukums un mājaslapā http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes–drosiba/reg/konkursi jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa. Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai citu pieaugušo, bet uz sacensībām ir jābūt līdzi parakstītam skolas apstiprinājumam par konkrētās komandas un skolēnu dalību Jauno satiksmes dalībnieku forumā. Katru komandu uz sacensībām pavada viens vai divi pieaugušie – skolotāji vai vecāki.

Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD, sacensību satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru, kas vairāku gadu garumā ir CSDD izglītības projektu partneris. Sacensības rīko biedrība “Par stipru Latviju”, tās tiek finansētas no OCTA līdzekļiem, bet atbalsta – Latvijas Automoto biedrība.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+