×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

Akcīzes nodokli alkoholam grib celt no 1. augusta

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Trešdien, 27. maijā, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nolēma akcīzes nodokli alkoholiskajiem dzērieniem paaugstināt ar šī gada 1. augustu, informē Saeimas preses dienests.

“Šodien pieņēmām lēmumu nodokli pagaidām celt tikai šogad, un, uzklausot nozares pārstāvjus, vienojāmies jauno likmi piemērot ar augustu, nevis jūliju, kā bija plānots iepriekš. Savukārt par turpmākajām nodokļa izmaiņām, kas sākotnēji bija iecerētas arī nākamajos divos gados, vienojāmies lemt vēlāk, iespējams, nākamā gada valsts budžeta izstrādes gaitā,” par likumprojekta virzību atbildīgās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas pieņemtos lēmumus skaidro komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis.

Grozījumi paredz līdzšinējo nodokļa likmi no 3,10 eiro par 100 litriem alus palielināt līdz 3,8 eiro, bet vīnam – no 64,03 līdz 70 eiro.

Savukārt attiecībā uz raudzētajiem dzērieniem akcīzes nodokļa likmi paredzēts diferencēt. Dzērieniem ar absolūtā spirta saturu līdz sešiem tilpumprocentiem plānots noteikt likmi 64 eiro, bet ar absolūtā spirta saturu virs sešiem tilpumprocentiem – 70 eiro apmērā par 100 litriem. Patlaban nodokļa likme raudzētajiem dzērieniem ir 64,03 eiro par 100 litriem.

Šāda pieeja rosināta, lai akcīzes nodokļa likme vieglajiem raudzētajiem dzērieniem (sidriem) būtu konkurētspējīga Baltijas valstu starpā, kā arī lai veicinātu šo dzērienu ražošanu no Latvijā audzētiem augļiem un ogām, uzsver likumprojekta autori.

Likumprojektā arī paredzēts nodokļa likmi palielināt starpproduktiem – par 100 litriem dzēriena ar absolūta spirta saturu līdz 15 tilpumprocentiem nodokļa likmi no līdzšinējiem 64,03 eiro plānots palielināt līdz 70 eiro, bet ar spirta saturu virs 15 tilpumprocentiem – no 99,6 līdz 110 eiro.

Pārējiem alkoholiskajiem dzērieniem akcīzes nodokļa likmi plānots palielināt līdz 1360 eiro par 100 litriem absolūtā spirta. Patlaban nodokļa likme ir 1337,50 eiro.

Budžeta komisijas priekšsēdētājs iepriekš akcentēja, ka akcīzes nodokļa likumā grozījumi veikti, ņemot vērā šī gada valsts budžeta likumā noteikto. Likmju palielināšana nepieciešama, lai, samērojot valsts fiskālos un veselības aizsardzības mērķus, nodrošinātu papildu ieņēmumus pamatbudžetā, ko plānots novirzīt izglītības jomai, galvenokārt brīvpusdienu nodrošināšanai ceturto klašu skolēniem.

K.Šadurskis informē, ka atbildīgā komisija lūgs Saeimu grozījumus akcīzes nodokļa likumā izskatīt 4. jūnijā, bet galīgajā lasījumā – 18. jūnijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+