×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. novembris, 2013
Drukāt

Alūksnes bibliotēka otrreiz uzņemta “Stāstu bibliotēku” tīklā

Foto - LetaFoto - Leta

Grāmatu maiņas punkts Miķeļdienas gadatirgū Doma laukumā.

UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) atkārtotajā uzņemšanā tīklā “Stāstu bibliotēka” jau otrreiz iekļauta Alūksnes pilsētas bibliotēka, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Kā pastāstīja bibliotēkas direktore Iveta Ozoliņa, “Stāstu bibliotēku” tīkls nemainīgi darbojies pēdējos četrus gadus, kopš Alūksnes pilsētas bibliotēka tajā iekļauta, taču šogad uzņemšana tīklā rīkota atkārtoti, sniedzot iespēju pieteikties gan esošajām, gan citām bibliotēkām.

Pēc Ozoliņas teiktā, – būt “Stāstu bibliotēku” tīklā nozīmē ne tikai papildu atpazīstamību, apmācību un sadarbības iespējas semināros un projektos, bet arī papildu motivāciju darbiniekiem strādāt vēl labāk.

Kā norādīja Aploka, kopumā tīklā šoreiz uzņemtas 33 bibliotēkas, no kurām 18 kļuvušas par “Stāstu bibliotēkām” pirmo reizi. Alūksnes novadu šajā tīklā pārstāv tikai Alūksnes pilsētas bibliotēka.

“Stāstu bibliotēkas” ir Latvijas bibliotēku tīkls, kas izveidots 2010. gadā kā turpinājums 2009. adā īstenotajam projektam “Stāstu laiks bibliotēkās”. Tajā organizētās aktivitātes vērstas uz bibliotēku radošo attīstību un sadarbību, prasmēm sadarboties ar vietējo kopienu, nodrošinot savstarpēju komunikāciju un paaudžu saikņu stiprināšanu, kā arī bibliotēkas lomas izcelšanu informācijas apzināšanā, saglabāšanā un pieejamības nodrošināšanā, pastāstīja Aploka.

UNESCO LNK tīkla “Stāstu bibliotēkas” mērķis ir veicināt neformālo izglītību mantojuma jomā caur stāstniecību, sadarbojoties ar piesaistītiem mantojuma, tradicionālās kultūras un stāstniecības jomas ekspertiem. Īpaši tiek uzsvērta stāstu stāstīšanas, dokumentēšanas un popularizēšanas nozīme mūsdienu sabiedrībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+