×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
27. novembris, 2012
Drukāt

Ansips pauž cerību, ka Gruzija pievienosies NATO

Foto - AFPFoto - AFP

Igaunijas premjerministrs Andruss Ansips (attēlā), tiekoties ar Gruzijas Eiropas lietu un eiroatlantiskās integrācijas ministru Aleksu Petriašvili, pauda cerību, ka Gruzija kādu dienu pievienosies Eiropas Savienībai un NATO.

Igaunija turpina atbalstīt demokrātijas attīstību Gruzijā, sacīja Ansips, vienlaikus apliecinot, ka Gruzija savos centienos pievienoties NATO un ES var paļauties uz Igaunijas atbalstu un pieredzi. “Igaunija atbalsta NATO atvērto durvju politiku un turpmāku ES paplašināšanos,” sacīja Ansips. “Es ceru, ka Gruzija kādu dienu būs abu šo savienību dalībvalsts”. Petriašvili Gruzijas premjerministra Bidzinas Ivanišvili vārdā uzaicināja Ansipu apmeklēt Gruziju. Ansips savukārt norādīja, ka Ivanišvili ir gaidīts viesis Igaunijā.

Ivanišvili, kura vadītā koalīcija “Gruzijas sapnis” nule kā notikušajās parlamenta vēlēšanās sakāvusi izteikti prorietumnieciskā prezidenta Mihaila Saakašvili partiju, solījis pieturēties pie līdzšinējā Tbilisi ārpolitikas kursa un turpināt valsts virzību uz dalību NATO un ES. Vienlaikus viņš paudis apņemšanos uzlabot attiecības ar Krieviju. Gruzija un Krievija sarāva diplomātiskās attiecības pēc 2008. gada kara, kad Maskava atzina abu Gruzijas separātisko provinču – Dienvidosetijas un Abhāzijas – neatkarību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+