Ekonomika
Bizness

Apņemas sniegt atbalstu pirmo soļu speršanā jaunajiem 0


Atklāta biznesa augstoskolas “Turība” Mentoru asociācija.
Atklāta biznesa augstoskolas “Turība” Mentoru asociācija.
Publicitātes foto

Pagājušajā nedēļā tika atklāta biznesa augstskolas “Turība” Mentoru asociācija, un viens no tās biedriem Ivars Godmanis atklāšanas pasākumā uzsvēra, ka viena no īpašībām, kas ir svarīga ikvienam uzņēmējam, ir spēja turēt savus solījumus.

Viņa apgalvojumam pievienojās arī pārējie asociācijas biedri, apņemoties turēt solījumus un sniegt atbalstu tiem jaunajiem uzņēmējiem, kuri sper pirmos soļus biznesā.

Kopā ar vairāk nekā 30 pieredzējušiem uzņēmējiem no dažādām nozarēm viņš piekritis kļūt par mentoru, sniedzot atbalsta plecu un padomu tiem studentiem un jauniešiem, kuri jau ir spēruši vai tikai plāno spert pirmos soļus biznesā.

Pasākuma atklāšanā asociācijas idejas autore, augstskolas “Turība” Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Zane Driņķe uzsvēra, ka ne vienmēr svarīgākās investīcijas ir tieši nauda, nereti padoms, atbalsts, dalīšanās savā pieredzē, kas ļauj izvairīties no kļūdām, ir daudz būtiskāka.

“Un šādos gadījumos bez mentoriem nekādi. Kad jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem sava biznesa uzsākšanā un vadīšanā vienmēr būs nepieciešams kāds padoms, to spēs sniegt asociācijas biedri. Ikviena uzņēmēja vēlme ir pelnīt, bet mēs spējam ne tikai pelnīt paši, bet iemācīt to darīt arī citus,” teica Driņķe.

Ivars Godmanis uzsvēra, ka “ka neviena teorija nespēs sniegt vērtības un zināšanas, ko spēj dot reāls piemērs un pieredzes stāsts, kas gūts darbojoties biznesa vidē. Raugoties gan uz jauniem, gan pieredzējušiem uzņēmējiem mūsu valstī, ir skaidrs, ka uzņēmēja gars Latvijā ir nenogalināms.”

18. oktobrī augstskolas “Turība” biznesa inkubatora telpās notika asociācijas prezentācijas pasākums, kurā pulcējās arī tās biedri: uzņēmēji Viesturs Bulāns, Ivars Godmanis, Enno Encis, Andris Vanags, Visvaldis Trokša, Marika Ģederte, Normunds Kozlovskis, Uldis Klapers un daudzi citi.

Saistītie raksti

Pasākumā laikā bija iespējams iepazīties ne tikai ar asociācijas mērķiem, vīziju, idejām un plāniem, bet arī uzzināt vairāk par katra mentora “stiprajām pusēm”.

Tāpat pasākuma laikā bija iespēja iepazīties ar programmu “Mentorklase”, kas darbojas jau otro gadu un ir radīta tiem, kam jau ir bizness, taču meklē profesionāla un pieredzējuša mentora palīdzību specifiskos jautājumos, lai spētu savu biznesu attīstīt, uzlabot vai paplašināt.

LA.lv
LA
LA.lv
Ekonomika
No Rīgas brīvostas pārvaldes piedzen 1,35 miljonus eiro. Spriedums jāizpilda 10 dienu laikā
3 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
Elektroniķu sacensības un robotu cīņas. Kas vēl gaidāms “Elektronikas dienā 2018”?
4 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
Būvuzņēmēju partnerība kopsapulcē izvēlējusies vadītāju 1
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Baidās no ažiotāžas: neizpauž čekas aģentu kartotēkas publicēšanas datumu decembrī
21 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Izvirza kanditātus darbam Saeimas komisijās. Kādam amatam virza Kučinski?
1 stunda
LE
LETA/LA.lv
Pasaulē
Leiboristi aicina Meju atsaukt saskaņoto “puscepto” Breksita vienošanos
40 minūtes
LE
LETA
Kultūra
Ar filmu “Saule brauca debesīs” radošā komanda vēlās mudināt cilvēkus domāt un just plašāk
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Novembra beigās Latviju sasniegs arktiskās gaisa masas
5 stundas