×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. augusts, 2014
Drukāt

Neko nerisina, visu paslauka zem gultas. Saruna ar Aigaru Kalvīti (63)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Latvijas Avīzē” viesojās ekspremjers AIGARS KALVĪTIS. Pēc politikas atstāšanas bijušais Tautas partijas līderis darbojās “Latvijas balzama” uzņēmuma un Rīgas “Dinamo” hokeja komandas vadībā, taču tagad nolēmis atkal piedalīties Saeimas vēlēšanās tā dēvētās premjeru partijas – “Vienoti Latvijai” – sarakstā. Kā pirmais numurs Kalvītis kandidēs Zemgalē, un redakcijā ar viņu sarunājās Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis.

V. Krustiņš: – Esat zināms kā prātīgs cilvēks. Un te pēkšņi taisāt vienu politisku uzņēmumu, kura rentabilitāti grūti paredzēt.


– Godīgi sakot, cilvēcīgi ir apnicis, ka nekas valstī nenotiek. Vismaz man liekas, ka mūsu laikā politika bija dinamiskāka. Es neesmu arī vienaldzīgs pret savu valsti, jo es te dzīvoju, mana ģimene dzīvo, neviens radinieks uz ārzemēm nav aizbraucis. Bet visas valsts problēmas tiek atliktas, nekas netiek risināts, visu paslauka zem gultas.

– Jaunā valdība risināšot. Pēc “pagaidu valdības” sastrādāta valsts budžeta.


– Šajā brīdī jau jārisina, jo, ielaižot slimību, to grūtāk izārstēt.

– Nuja, šobrīd govju ganāmpulku īpašnieki esot sprukās. Tiem vajagot kā palīdzēt. Bet vēl esot jādomā.


– Mēs, ekspremjeri, jau pirms nedēļas izstrādājām plānu, kas būtu jādara. Gribējām tikties ar premjerministri, bet tikšanos atcēla uz nenoteiktu laiku. Tāpēc, ka vai nu mūs uztver kā nopietnus konkurentus, vai negrib uzklausīt, jo televīzijā izteicās, ka mums ir pieredze tikai 1998. gada krīzes pārvarēšanai. Var jau domāt, ka viss ir kārtībā, bet valdībā pieņemtie lēmumi neviens nerisina krīzi pēc būtības.

Pievienot komentāru

Komentāri (63)

 1. Ivars Godmanis ZIN, KĀ ŅEMT BANKU… Laikam ATKAL KAUT KAS aiz ādas?!..Varam nobrīnīties par vēlmi tikt ATKĀRTOTI pie siles un varas, sabradājot ar savām kājām personīgo KAUNU, GODU, SIRDSAPZIŅU, PRESTIŽU ( JA viņiem KAUT KAS NO TIEM JĒDZIENIEM VISPĀR BIJIS IEAUDZINĀTS!?)… Nu tad arī nolasījusies ĪSTĀ KOMPĀNIJA!?…

 2. TP savulaik daudz “izdariija” tautas labaa…

 3. Shitaa meerkakja deelj veel tahad suudus jaastrebj. Dinamiskaku politiku sagribeejies. Lai nojauc savas kretiniskos udeens hesus… Un nebojaa dabu! Atgriezt abreni uc… Un visu paareejo Ko sachakareeja!!!

 4. Neticami, vai šis cilvēks partiešām cer,ka cilvēki zaudējuši atmiņu?

 5. Fui, ka var publicet sito pretigo kangaru! Tagad uz ilgu laiku garigais bus slikts…

 6. Kalvītis runāt māk, kritizēt arī, solīt arī, BET vienu savu argumentu salaida “grīstē”, nepadomāja pirms runāja- pazeminot pārtikas cenas ar pazeminātu PVN pārtikas patēriņš necelsies manāmi. Tā tas nenotiek pasaulē – cilvēki kuri nav uz bada robežas neēdīs vairāk, ja cens kritīsies par 12%. Viens otrs pensionārs varbūt, bet tas nav būtiski.
  Neskatoties uz daiļrunību, šis “gāzi grīdā” kungs ir Latvijai bīstams. Lietojot Aivara Ozoliņa apzīmējumu, tāpat bīstami ir pārējie “politikas antikvariāta” biedri.

 7. Kalvitis nolaida visas valsts ekonomiku pa burbuli, vel tagad neviens nezin vai aiz stulbuma vai ari Kalvitis bija Maskavas sabotieris un kaitnieks, katra zina divains ir fakts ka Kalvitis pec greka darba padarisanas pasa Kremli ar Putinu dzera teju. Un varbut par veiksmigu sabotazu Putins ari kadu naudas premiju Kalvitim iedeva?

 8. nav ilgi ‘ņemta’ neviena banka, dīvains klusums priekš Latvijas

 9. VECO fruktu raušanās pie varas ATKĀRTOTI NEKO LABU NESOLA!? Atceraties Godmani pirms Parex IEŠANAS GAISĀ… Godmanis jau daudz agrāk ZINĀJA PAR ŠO ATĒRU un tādēļ rautin rāvas pie otrreizējās premjerēšanas un TIKA NOMINĒTS… no toreiz arī ZINOŠĀ prezidenta… Viss notiek LIKUMSAKARĪGI!??? Un tagad shēma ATKĀRTOJAS… VIŅI ZIN, TĀDĒĻ TAGAD PAMODUŠIES!?? NEKAS LABS NO VIŅIEM VISIEM VIENOTĀ TANDEMĀ NAV GAIDĀMS!!!! Ja šie aferisti tiks SAEIMĀ vai pie varas, tad ar LATVIJU ir cauri!!! VIŅI IR SPĒJĪGI SAJAUKT GAISU JEBKURĀ VIETĀ, JO “SALDU” RUNAS MĀKLSU APGUVUŠI PERFEKTI!!! Nu jau Godmanis pie varas raujas jau TREŠO REIZI…Ne velti viņiem ir RĪCĪBAS “PLĀNS”!? ĻOTI CERU UZ VĒLĒTĀJU VESELO SAPRĀTU!!!

 10. LA redakcija,lūdzu turpmāk pasaudzējiet mūsu psihi,un Kalvīša fizionomiju ievietojiet vai nu no attāluma vai profīlā. Paliek slikta dūša,jo vēl ir svaigā atmiņā Kalvīša pakalpiņu organizētā “pozitīvisma kampaņa,kas par veselu MILJONU pārtērēja pieļautos līdzekļus.Tā bija vēlētāju nozombēšana,tātad iekļūšana Saeimā TP bija NELIKUMĪGA. Kauns,kauns kauns!!! Lai nebūtu par to jāatbild finansiāli TP gļēvulīgi notēloja kLīnisko nāvi un labprātīgi aizgāja pa skuju taku. Reanimēti miroņi mums nav vajadzīgi!!!

 11. Tā ir amorālisma virsotne,ja Kalvītis,bijušais “drošības garants”uzdrošinās vērt muti vaļā. Un viņa vasaļi-klienti klanās tāda melkuļa priekšā,cerot,ka pasviedīs arī viņiem kādu treknu kumosu.
  Pareizi darīja,ka nelaida Latvijā tos dziedātājus,kas no skatuves lielījās,ka Baltija ir mūsu,ti.krievu.
  Tādiem kalvīšiem tāpat kā šleseriem un vēl daudziem citiem tādas vērtības kā sirdsapziņa un godaprāts neeksistē. Palicis ir tikai vēders un varas kāre. Kā var kritizēt tos,kuri vilka Latviju ārā no tās sūdu bedres,kur Kalvīša banda iegrūda !?!

 12. Ja Kalvītis būtu gudrs cilvēks, viņš pats izmantotu iespēju PAKLUSĒT!
  Liela daļa vēlētāju ir politiski neizglītoti, taču nav tik stulbi, lai šos politiskos atkritumus vēlreiz šķirotu.

 13. Varbūt vajadzētu atgriezties pilnā komplektā-ar Šķēli un Slakteri,ministru un valsts sekretāru birojiem,konfidencialajām piemaksām pēc vadības līgumiem,padomēm valsts uzņēmumos ar milzīgajiem sociālajiem pabalstiem pēc darba koplīgumiem ar nozaru arodbiedrībām, padomēm ministriju un pašvaldību aģentūrās,muzejos,kinoteātros un namu pārvaldēs!

 14. aKDievs, kādas liellietas 2 mēnešus pirms vēlēšanām, pie visiem eksporta sarežģījumiem, tagad var risināt – šaut ar lielgabaliem pa zvirbuļiem, kā pats ir šāvis savā premjerēšanas laikā – dalīdams naudu pa labi un pa kreisi. Tad pats nenodarbojās kopā ar banku ar burbuļa dzēšanu, bet kliedza par lielāko IKP pieaugumu. Nu i pieauga līdz kraham, ka Dombrovskim bija jāskrien no Briseles valsti glābt. Kad nu no murda ārā – kad cenšas saglabāt saprotošu koalīciju – kliedz par neko nedarīšanu.Kaunējies būtu.

 15. vai kur gari tukšrunīgs. Pēc “es garants” ko tagad garantēs? Atdos Krievijai tikai Zilupi vai visu Latgali? Riebjas skatīties uz šo Putina drauga mūli un mazo HESu elektrības cenu kalkulatoru. Vai radīs vēl vienu krīzi?

 16. ..plosās cūku mēris un cūkmens pirms vēlēšanām???

 17. pašam gultas apakša pilna ar naudu pieslaucīta

 18. Būtu jau labak .. zvirbulis muti paturējis ciet!

 19. Kalvītis jau sen ir paslaucīts zem galda.

 20. Daudzās lietās piekrītu – piem., Latvijai šur tur tiešām labāk paklusēt, jo neesam tik lieli un vareni, pilnīgi piekrītu, ka muļķīgi bija aizliegt iebraukt dziedātājiem, arī par tirgus meklēšanu un Latvijas zemnieku glābšanu 100% piekrītu! Nez kāpēc to nesaprot pašreizējie politiķi? īpaši laikā, kad tuvojas vēlēšanas?????

  • Kopējā sadarbības politikā katrai valstij ir sava vieta, un kādam īstajā ir jāpasaka agresoram to, kas visiem vajadzīgs. Ja tev būtu miljonu, miljardu saistības ar okupantu valsti tu arī gribētu, ka viedokli pauž tie tavi partneri, kuriem nav tik lieli riski. Latvija dzīvos ar visam prasmēm draudzēties un sadot pa purnu, ja vajadzēs.

 21. Maskava izlases veidā nosaka sankcijas mūsu pārtikai, bet Katvīts piedāvā: “Kāpēc mūsu pierobežas veikali lai neapgādātu Pleskavas apgabalu ar labiem produktiem?” POPULISTS TAS KALVĪTS
  Maskavas sankcijas pret biznesiem Latvijā ir pēc nacionālā kritērija. Krievi turpinās eksportēt uz krieviju. LIEKULIS TAS KALVĪTS

  • Ļoti prātīga doma ļaut pierobežas krieviem iepirkties Latvijas veikalos. Krievijas krievi varēs pārliecināties,ka Latvijā no ,,fašisma,, nav ne smakas un Latvijas veikali pilni ar pašmāju preci.

 22. Kalvisa un vina sabiedroto del Atbildēt

  mums ir ta nejauka piededzinata putra kuru tagad strebjam. Sis cilveks ar saviem draugiem piesmerejis virtuvi un mums parejiem to uz rokam un celiem jaiztir … lai tadiem ka vinam atkal butu izdeviba to piekeezit?

 23. Vienkārši, saprotami un argumentēti. Laiks šādiem vīriem atgriezties pie valsts vadības. Var kāds no Vienoti Latvijai sarakstu līderiem nepatikt, bet katrā no viņiem ir vairāk enerģijas, pieredzes un harizmas nekā pašreizējam valdības sastāvam kopā.

 24. Algotie komentētāji raujas ne pa jokam. Bet Kalvītis lai pastāv pie ratiem. Sudrabu vēlēsim!

 25. A kāds no jums , troļļi, vispār izlasīja, ko Kalvītis teica? pēc jūs spamiem, izskatās, ka neviens to nav izdarījis. tad labāk MUTES CIET, jo Kalvītim ir pilnīga taisnība. + vēl tas, ka valsti vada penčuku pāris, no kuriem viens vēsā mierā atpūšas, bet otrs knapi teikumus var salikt kopā. par valsts ekonomisko stāvokli visi plāta rokas, bet neviens neko nedara.

 26. Kalvītis paslaucīs zem paklāja?

 27. Ļoti saturīga intervija. Kalvītis tiešām atstāj profesionāļa iespaidu. Beidzot kādam ir pamatoti argumentēts viedoklis, kurā izskan valstiska stāja – gan politiski, gan ekonomiski.

 28. Gribētu redzēt Saeimā Kalvīti, Godmani, un Artusu no Suņabūdas. Pārējie nav neko vērti!
  Paklausoties valdības pārstāvju runas skaidri var redzēt, ka viņi tiešām neko nesaprot, kas valstī notiek.
  Un ja tā pavisam godīgi, tad Kalvīša premjerēšanas laikā mēs visi dzīvojām labāk un arī uz nākotni bija drošāks skats.

  • Godmani vēlreiz valdībā? Traks esi. Vai neatceries, ar ko beidzās iepriekšējā darbošanās tautas labā.

  • un ar ko tā labā dzīve beidzās?

  • Jūsu īsredzība ir “in extremis”.
   Īslaicīgi dzīvojām lustīgi līdz brīdim kad vairs mums naudu neaizdeva, neuzticējās un Latvijas sabiedrībai – pensionāriem, skolotājiem, policistiem, ugunsdzēsējiem uc – bija jāsamaksā Kalvīša dzīru rēķins.
   Alkstiet un gaidiet otro atkārojumu?

 29. Kalvītis noveda valsti bedrē un pats pamuka malā. Lai jau Dombrovskis saņem visus belzienus. Laikam tiešām valsts no krīzes ārā, ja šie kalvīšveidīgie raujas pie varas. Ko ta liellais darītājs un garants neko nedarīja kad pats bija premjers?

  • Tu tak pūt Dombrovska stabulīti. Vai esi visu izanalizējis pirms krīzes, krīzi, pēckrīzi? Prāta par maz?
   Kalvītis uztaisīts par krīzes vaininieku!
   NA ministri ” noēsti”! “Grauž” Sudrabu, bet citādi valstī STAGNĀCIJA.
   Kur radikāli soļi mēra sakarā!? Nekā!
   Vienotībai jānodarbojas ar konkurentu iznīcināšanu, nevis valsts vadīšanu – pirmo lieliski pieprot, otro – tikai “brauc” ar muti.

 30. Vispār, kā mans sencis leģionārs saka – no šodienas viedokļa paldies Dievam, ka atdeva Abreni un beigās parakstīja robežlīgumu. šajā laikā Latvija bez vienošanās par robežām ar Krieviju… Pārspīlēts patriotisms var mega sūdus savārīt

 31. Cik saņēmi par Abrenes atdošanu? Atbildēt

  Pastāsti labāk, cik samaksāja Putins par Abrenes atdošanu. Ne velti Putins plikšķināja pa plecu. Labāk būtu klusējis.

 32. Nevar jau noliegt, runā Kalvītis skaisti. Bet, kurš gan vairāk, kā pats Kalvītis savā laikā valsti “sarisinājis”…!!! Un, vai tiešām Kalvītim būtu tiesības tagad tēlot “svēto govi”?!

 33. Laikam būs jābalso par šito kungu, runā prātīgi.

 34. Pozitīvi, ka kāds skatās uz priekšu – paredz nākamās problēmas un aicina jau preventīvi tās novērst (par lietuvu un Maximu).

 35. Gribi vai negribi, bet bez kaimiņiem mūsu valsts nevar iztikt – lielākā daļa LV eksporta iet uz RU pusi. Kā, lai uzņēmēji tagad iekaro jaunos tirgus? Neviens ar atplestām rokām viņus tur negaida. Tā kā piekrītu, ka pagaidām attiecības ar RU nepieciešams saglabāt pozitīvā līmenī. Tas, protams, ir jautājums par pašsaglabāšanās instinktu

 36. “Lielais gudrinieks”, hesus savāca, abi ar Kampēju bāza savās ķešās visu, kas bija un nebija piesiets.

 37. Nu ja, salīdzinot ar ” gāzi grīdā” politiku, tagad nekas nenotiek! Bet vai TO mums vēlreiz vajag???

 38. Labākais bizness ir tāds, ja pēc līgumiem būsi uzvarētājs jebkurā situācijā. Vienmēr lai kāds samaksā, un labi samaksā. Ja vajag var kādu ķīkstīgu publikāciju uzrakstīt. Parasti par miljonāru klūdām maksā valsts jeb tauta.
  Katru dienu kāds no bijušajiem “smird” no avīžu lappusēm.

 39. Kalvīts varēs lepoties ar padarīto, orientējoties uz riskantiem tirgiem! Avīzēs raksta, ka piena nozare soli no bankrota.

 40. “Ja ar Krievijas sankcijām līdz rudenim noplicinās lauksaimniecību un netiks atrasti instrumenti, lai situāciju stabilizētu, būs traģēdija Latvijai un par to būs jāatbild valdošajām partijām” – ņemot vērā valdības “aktīvo” rīcību, izskatās, ka tā arī būs

 41. Es nezinu, bet es esmu pārliecināts, ka valdība piešķirs Latvijas pārtikas rupniecībai visāda veida bonusus tikai tiem uzņemumiem, kuri pieder Krievijas miljonāriem. Tie ir Rīgas piena kombināts un Valmieras kombināts. Es nezinu, varbūt vēl ir lieli uzņēmumi, kas pieder Krievijas naudas maisiem. Valdība visiem šiem uzņēmumiem plāno dot dažādus bonusus uz Latvijas budžeta rēķina. Vai tā nav nodevība no Latvijas valdības puses, mēģinājums pielabināties putinasosiem Latvijā un Maskavā.

 42. Patiesībā, jaunais Eiropas naudu plānošanas periods ar lielo naudu šiem miljonāriem nedod miera!Latvijas livas šūpātāji pieteikušies. Perestroika šiem vajadzīga. Lomatj ne stroitj.

 43. Pabrauciet pa Latviju. Sakopti lauki, jaudīga tehnika, sakoptas pilsētas, to infrastruktūra, svētki katrā novadā.
  KĀ TAD, ŠIM PERDELIM NEKAS NENOTIEKOT?

 44. Piekrītu Kalvītim par pašreizējās valdibas darbību 100%.

  • Jā, kā lai pārdzīvo? Šitā valdība nezog un neko nevar sarunāt. Kalvīša valdība izzaga valsti un visi bija saņēmušies kredītus, un tagad tos atstrādā ārzemēs.

 45. Vispār ļoti jēdzīga intervija! Saprātīgi un argumentēti Kalvītis par notiekošo

  • Kāpēc šis gudrais saprātīgi un argumentēti nestrādāja,kad bija pie teikšanas? Tagad ,kad viņu sataisītie mēsli tiek strēbti un saradusies nauda,tad sāk murmulēt.Šķēle visu pārdeva krieviem ,tagad klusē.Arī šie pārgudrie lai paklusē.Runāt māk visi,kad nav jāstrādā.

 46. Cik maksāja Abrene? Kā klājas labajam draugam PTN HLO? Vai Saeimā miegs labi nāca? Vai Aigars joprojām nezin, ar ko nodarbojās viņa sieva?

Draugiem Facebook Twitter Google+